Unoccupied
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 It never ends...

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Dimitri Sykes

Dimitri Sykes


Mesaje : 91
Data de inscriere : 13/04/2012
Varsta : 30

It never ends... Empty
MesajSubiect: It never ends...   It never ends... EmptyVin Apr 13, 2012 10:51 am

Dupa ce am terminat de despachetat toaaate prostiile ce le-am carat cu mine mi-am infascat aparatul foto mi lam pus pe dupa cap am sarit pe sk8 si dus am fost.Dupa cateva colturi am ajuns in gradina si am lasat aparatul foto pe o banca si am inceput sa fac trikuri pe borduri si pe fantana arteziana.Aveam prea multa energie si nu aveam ce face cu ea asa ca imi dadeam duhul pe placa.Cand aveam sa obosesc incepeam sa fac poze.
Sus In jos
Jennifer Reed

Jennifer Reed


Mesaje : 9
Data de inscriere : 13/04/2012

It never ends... Empty
MesajSubiect: Re: It never ends...   It never ends... EmptyVin Apr 13, 2012 12:59 pm

Se plimba agale, cautandu-si un loc mai retras unde sa poata exersa putin. In timp ce se legana usor de pe un picior pe altul tragea insetata dintr-o tigara. Nu-i statea in fire sa fumeze intr-o astfel de situatie.De fapt le dispretuia pe asa-zisele "doamne" ce fumeaza in timp ce merg pe strada. Dar la momentul de fata, nevoia era prea mare, asa ca-si calca pe constiinta.
Gasi in sfarsit un loc mai linistit. Se aseza pe o bancuta pazita de doi stejari batrani. Trase ultimele fumuri din tigara, apoi scoate cateva foi din geanta. Privi destul de enervata cerul.Era prea insorit pentru gustul ei. Ridica din umeri, trebuia sa se conformeze totusi.
Trase adanc aer in piept, isi misca usor buzele incepand sa cante. Jongla cu portativele in felu-i specific, interpretand "Memory", una dintre piesele sale preferate.
Sus In jos
Dimitri Sykes

Dimitri Sykes


Mesaje : 91
Data de inscriere : 13/04/2012
Varsta : 30

It never ends... Empty
MesajSubiect: Re: It never ends...   It never ends... EmptyVin Apr 13, 2012 2:00 pm

Continuam sa ma car pe sk8 prea absorbit sa mai aud ceva in jurul meu.Pana cand am sarit pe marignea fantanii arteziene si mia alunecat sk8-ul de sub picioare si mam trezit in cur langa fantana.
-La naiba!!!Am strigat nervos scotandumi pachetul de tigari si extrangand din el un Dunhil dar ramanand in aceasi pozitie.Atunci am auzit acea voce si mam sprijinit cu spatele de fanta ascultand in liniste in timp ce inhalam in continuare fumul.
-Interesant...Miam spus neobinsuit de serios.
Sus In jos
Jennifer Reed

Jennifer Reed


Mesaje : 9
Data de inscriere : 13/04/2012

It never ends... Empty
MesajSubiect: Re: It never ends...   It never ends... EmptyVin Apr 13, 2012 10:16 pm

Isi incheie interpretarea victoriasa.Ca la carte,asa cum planuise. Lua o scurta pauza, aprinzand inca o tigara.
Trase adanc fumul in piept,privind nostalgic la crengile ce'i dansau deasupra capului. Fumul se ridica usor,in valuri luptandu-se cu adierile de vant. Isi ridica privirea,observand cum norii acopereau usor soarele, doar cateva raze razlete patrunzand printre nori, mangaindu-i suvitele lungi si rosii.Usor-usor aerul deveni mai rece si vantul incepu sa bata cu putere. 'In sfarsit'
Aranja partiturile, trase adanc aer in piept si incerca o varianta a Fantomei de la Opera, incercandu'si postura de mezzo-soprana.
Sus In jos
Dimitri Sykes

Dimitri Sykes


Mesaje : 91
Data de inscriere : 13/04/2012
Varsta : 30

It never ends... Empty
MesajSubiect: Re: It never ends...   It never ends... EmptyVin Apr 13, 2012 11:17 pm

Mi-am cules sk8-ul din fantana si mam indreptat incet spre acea voce fumand linistit.Vantul batea tot mai tare si mi ravasea parul in toate directiel.Imi placea cum adierile se jucau in jurul meu infiorandumi pielea.Am ajuns langa banca unde statea fata si am ramas privindo un timp.
-Nu face bine la voce sa fumezi.Am spus suficient de tare iincat sa ma auda dupa ce am observat mucurile de tigari de la picioarele ei.
Sus In jos
Jennifer Reed

Jennifer Reed


Mesaje : 9
Data de inscriere : 13/04/2012

It never ends... Empty
MesajSubiect: Re: It never ends...   It never ends... EmptyDum Apr 15, 2012 3:08 am

Se opri din cantat. Trase o gura serioasa de aer in piept .
Privi lung spre tanarul ce se'nfatisa in dreptul sau. Ridica usor din sprancene, asimiland remarca acestuia.
'- Lasa-ma pe mine sa-mi fac griji in legatura cu problema asta.'
Afisa totusi un zambet domol,intelegator.
-'Fiecare cu slabiciunile lui'
Tresari, amintindu-si de planurile de care uitase pentru cateva sesecunde.Isi verifica ceasul.Inca 30 minute pana la primul curs.
'-Esti elev pe-aici?'
Sus In jos
Dimitri Sykes

Dimitri Sykes


Mesaje : 91
Data de inscriere : 13/04/2012
Varsta : 30

It never ends... Empty
MesajSubiect: Re: It never ends...   It never ends... EmptyDum Apr 15, 2012 6:42 am

Mi-am mutat sk8-ul la celalat subrat si am mai tras un fum din tigare apoi am aruncato in iarba.
-Da sunt.De ce?Amn intrebat privindo putin nedumerit si mirat.
Nu prea aveam chef sa merg la prima ora insa daca tipa se hotara sa ma tarasca fortat nu aveam ce face.
Sus In jos
Continut sponsorizat





It never ends... Empty
MesajSubiect: Re: It never ends...   It never ends... Empty

Sus In jos
 
It never ends...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Unoccupied :: Imprejurimi :: Gradina-
Mergi direct la: