Unoccupied
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Something boring..

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Yuzuki Takashimo

Yuzuki Takashimo


Mesaje : 38
Data de inscriere : 13/04/2012
Varsta : 29
Localizare : Jack Sparrow`s ship

Something boring.. Empty
MesajSubiect: Something boring..   Something boring.. EmptySam Apr 14, 2012 4:53 pm

Era deja de aproximativ o ora la biblioteca si apucase sa citeasca doar cateva pagini dintr`o carte. Atentia ii fusese distrata de orice , de bibliotecara , da cativa elevi , de aproape orice ceea ce inseamna doar un singur lucru : se plictisea. Nici nu stia bine dece se aflase acolo , defapt stia , trebuia sa citeasca o carte pentru orele de romana ca si pedeapsa ca [,] chiulise de la ultimele 3 ore.
Statea pe scaun si privea tavanul atat de fascinat numai sa nu mai trebuiasca sa citeasca un rand din cartea aceea oribila. Era un soi de carte de dragoste , putin SF iar el detesta cartile si filmele SF. Se lasa sa alunece pe scaun indreptandu`si privirile catre o studenta ce isi cauta o carte in sectia de istorie.
Poate daca avea si el de citit o carte de istorie era ceva mai interesant si o putea citi cu mai mult interes dar nu porcaria aceea ce alti o numeau carte . Si profesoara ii promisese ca o sa ii placa!Clar nu ii stia gusturile.
Sus In jos
Chang Tiffany

Chang Tiffany


Mesaje : 176
Data de inscriere : 13/04/2012

Something boring.. Empty
MesajSubiect: Re: Something boring..   Something boring.. EmptySam Apr 14, 2012 11:57 pm

Nu era chiar printre ideeile ei sa treaca pe la biblioteca ,insa ii trebuia neparat un roman ,aveea nevoie pentru o pritene ii promise ca o ajuta cu studile .Nu se putea plange ,nu aveea ce face dimnineata doar sa stea in pat si admire tavanul.Ba aveea ceva de facut ,sa stea si sa repete ,nu era usor sa isi imparta timpul ,si cand aveea si ea o zi libera .Bang!trebuia sa ajute pe cineva ,nu se plangea de acest lucru in fond ea o asigurase ,ca poate sa ii ceara orice .Desi se scula greu din pat ,acesta pasi cu pasi marunti spre baie unde isi facuse siesta de dimineata ,arnanjandu-se .Isi prinse parul intr-o coada lejera care cadea pe umar ,se umbracase casual ,prefera ceva ce ii venea bine si in care se simtea si ea bine.
Inspirase aer adand in piept si pasise increzatoare in biblioteca ,desi vroia sa fuga inapoi asta era ,trebuia sa faca fata si sa ia acel roman .Privise rafturile cu carti ,citind titlurile ,nu era prea buna la ales un roman ,putea sa o sune pe pritena sa si sa ii zica ca o lasa in voia sorti sau sa o minta ca ii gasise acel roman.Dar nu era asa greu de gasit ,trebuie un roman siropos ,cum spuse ea ,defapt mereu urla pritena sa cand spunea acest lucru despre un roman ,isi aduse aminte cand spuse acele cuvinte despre romanul care i-l aratase ,mai ca nu o lovise.Nu era genul de persoana care sa arate prea mult interes in ceva de aceea poate nici nu trecea pe la biblioteca decat ocazional ,stia ca nu se descurca .
-Asta sau asta ,care este mai bun ,defapt care se potriveste cu descrierile date ?se intreba de una singura,uni o considerau dusa de acasa ,vorbea de una singura.
Sus In jos
Yuzuki Takashimo

Yuzuki Takashimo


Mesaje : 38
Data de inscriere : 13/04/2012
Varsta : 29
Localizare : Jack Sparrow`s ship

Something boring.. Empty
MesajSubiect: Re: Something boring..   Something boring.. EmptyDum Apr 15, 2012 7:53 am

Ofta plictisit privind in jur. Era singurul care era atat de desconcentrat din intreaga biblioteca. Isi baga din nou ochii in carte pierzandu`se printre randuri , uitase unde ramase si ii era lene sa inceapa din nou de la inceput pagina. Isi dadu ochii peste cap si inchise cartea cu zgomot ridicandu`se de pe scaun. Amortise deja de cand era acolo si freca menta. era o carte oribila , asta avea sa ii spuna profesoarei lui de romana , asta era clar.
Lua romanul in mana si merse cu el la bibliotecara trantindu`l pe masa. Ii vene sa urle la ea si sa ii zica " Ce ii cu cartea asta? Ce om normal ar putea`o citi?" dar se abtinu , totusi era intr`o incapere cu oameni decenti si normali , nu era nevoie sa iasa el in evidenta in mod negativ .
Sus In jos
Chang Tiffany

Chang Tiffany


Mesaje : 176
Data de inscriere : 13/04/2012

Something boring.. Empty
MesajSubiect: Re: Something boring..   Something boring.. EmptyDum Apr 15, 2012 11:07 pm

Am descshis acel roman pe care ma puse prietna mea sa il iau ,nu era chiar asa de banal precum prevazusem ,era chiar interesant .Uite ca si eu ma pusem sa citesc ceva ,daca mar fi vazut pritena mea in acest moment ar fi ras in hoote si ar fii spus ''Uite cine citeste ,este chiar Fanny ceea crae citeste''si precis dupa aceea ar fi raspnadit vonul pretudinteni.Am oftat inca citind cartea ,sincera sa fiu rareori mai intalnesti in carti asa ceva adica mereu la final tipul bun ramanea cu eroina carti insa aici ,se parea ca cel bun facuse o obsesie pentru ea si personajul negativ mai exact asasinul devenise cel bun .Iar eroina avuse un final tragic .Bine macar ca nu era ca si celelate romane plinde scene romantice ,ceea ce nu era genul ei .Luse romanul mergand spre biblitecare ,observase ca mai era cineva aici ,si acel cineva parea fi destul de iritat.Ei bine acum eram in spatele lui si nu imi era greu sa il bserv ,se vedea pe acesta ca se abtininea desi vroia sa strige.Ce ii drept uneori nu gasesti ceea ce vrei si de cele mai multe ori romanele sunt plictisitoare.
-Ce mai zi ,nu ti pare destul de incordata?uitanduse la tanarul nervos,afisand un zambet senin pe fata ,nici ei nu ii facea placere sa citeasca un roman intreg care sa fie destul de prost realizat,coperta o arata bine ,insa ceea ce era in el conta.Batand usor cu piciorul in podea , astfel incat sa nu se auda un zgomot prea puternic.
Sus In jos
Yuzuki Takashimo

Yuzuki Takashimo


Mesaje : 38
Data de inscriere : 13/04/2012
Varsta : 29
Localizare : Jack Sparrow`s ship

Something boring.. Empty
MesajSubiect: Re: Something boring..   Something boring.. EmptyLun Apr 16, 2012 6:18 am

Privi incaperea incercand sa se linisteasca . Isi baga mainile in geaca de trening bleumarin gandindu`se ca nu era totusi un capat de lume . Numai ca asa era el , se enerva repede dai ii trecea la fel de repede. Tresari cand auzi o voce senina de fata care il intrebare ceva despre ziua aceea.
Isi intoarse privirea catre ea analizand`o rapid . Nu mai era asa furios , putea lega o conversatie buna.
-Da , este foarte incordata , cel putin la mine! o spuse pe un ton neutru incercand sa chicoteasca la sfarsit dar ii iesi un zgomot destul de fortat . Da grozav avea acuma sa ara si un prost in fata fetei.
Sus In jos
Chang Tiffany

Chang Tiffany


Mesaje : 176
Data de inscriere : 13/04/2012

Something boring.. Empty
MesajSubiect: Re: Something boring..   Something boring.. EmptyLun Apr 16, 2012 11:50 am

Il privise pe acesta oarecum speriata ,nu stia daca se simtea rau sau il durea ceva ,dupa sunetul scos de el,afisase un zambet ,nu vroia sa para necioplita in fata acestuia ,si nu aveea de gand sa il intrebe ceva .Poate ca daca il intreba facea o prostie ,defapt ea m,ereu gresea si facea prosti ,din acesta cauza mereu ajungea singura ,pana si pritenei ei o tradasera ,doar pentru ca era diferita .Ei bine isi va stepta randul ,desi nu erau prea multi oameni aici ,nu aveea de gand sa dea mearga in fata lor ,si nici nu se folosea de numele sau .Il privise pe acesta asteptad sa se intample ceva ,era prea monotom nu aveea ce face ,in plus era ziua ei libera .
-AA pai sper sa ai o zi mai buna ,mereu se exista ceva sau cineva care sa iti strice ziua ,privind in jos ,evident ca exista cineva care sa strice buna starea cuiva ,daca el nu era fericit trebuia si tu sa suferi.Cam asta era regula de baza a prietenei mele.
-Despre ce este romanulprivind romanul din mana lui ,defapt acum cateva minute eram cu totul captivata in roman si acum uitasem complet de el.Da era pentru o prietena ,nu aveam de ce sa ma plng in fond i-am promis.Ironia sorti ei eu am venit aici cu pentru un roman ,si sa fiu sincera nu sunt adepta romanelor ,mi se par prea lungi unele si destul de plicisitoare..
Sus In jos
Yuzuki Takashimo

Yuzuki Takashimo


Mesaje : 38
Data de inscriere : 13/04/2012
Varsta : 29
Localizare : Jack Sparrow`s ship

Something boring.. Empty
MesajSubiect: Re: Something boring..   Something boring.. EmptyLun Apr 16, 2012 3:53 pm

Pirivi din nou dezgustat cartea apoi isi indrepta rapid privirea spre ea.Nu prea avea cuvinte sa ii descrie carte si nu vrea sa isi spuna parerea sincera si directa , nu vrea sa para deloc vulgar. Ofta scurt apoi incepuse pe un ton cat se putea de calm
-Este o prostie SF ! Daca iti place romanele Sf atunci sigur o sa ti se para interesanta dar mie unul nu mi`a placut absolut deloc! spuse ridicand din umeri. Se sprijini se perete si o privi scurt. Avea chef sa mearga sa se plimbe , sa iasa de acolo sau cel putin sa vina cineva la el sa ii zica "poftim idiotule o carte buna" si sa o poata citi si chiar sa fie o carte buna.
Sus In jos
Chang Tiffany

Chang Tiffany


Mesaje : 176
Data de inscriere : 13/04/2012

Something boring.. Empty
MesajSubiect: Re: Something boring..   Something boring.. EmptyLun Apr 16, 2012 4:10 pm

In sfarsit fusese randul ,ei acesta facuse ceea ce trebuie pentru a lua cartea ,apoi il privi pe baiat ,nici ea nu era fana Sf-ului ,nu prea digera genul asta ,defapt se putea lauda nu ii placea foarte multe genuri de carte ,bine ca mai citea si ea din cand in cand.
-Ahh nu sunt fana , nu imi place deloc SF-ul ,nu stiu mi se pare destul e ciudat ,este plin de descrieri lungi si plicticoase.privesc la romanul din mana mea ,macar nu era cel mai sec roman ,asa cum il considerasem ,nu am sa ma pun sa plang.Vrei sa cer eu roamnul in locul tau,si asa nu aveea ce face si fisa sa la biblioteca era goala ,imaculata .Bibliotecara se uitase cu uimire ,dar ce facuse ea atat timp ,cum de foaia aceea era alba ,inexplicabil ,dar totusi explicabil.Nu venise de multa vreme la biblioteca ,si in plus citea online.Nu mai aveea ea chef sa vina pana la biblioteca .Dar acum era o exceptie facea totul pentru prietena sa ,si in plus aveea acasa o biblioteca plina de carti .Toate le aveea de cand era mica ,de la mama sa ,care era veterana in cititul cartilor.
Sus In jos
Yuzuki Takashimo

Yuzuki Takashimo


Mesaje : 38
Data de inscriere : 13/04/2012
Varsta : 29
Localizare : Jack Sparrow`s ship

Something boring.. Empty
MesajSubiect: Re: Something boring..   Something boring.. EmptyLun Apr 16, 2012 4:21 pm

O privi ciudat cum ceruse romanul. Daca nu era fana a sf-ului de ce tocmai isi luase un roman Sf? Femeile , cine le mai intelegea !
-Pai ce sa zic , spor la citit si sper sa nu patesti ce am patit si eu... spuse pe un ton ceva mai cald . Deja incepuse sa se calmeze . O privi pe bibliotecara . Vrea sa ii spuna sa ii dea o alta carte , una pe gustul lui , da nu stia sigur daca o sa o poata termina mai ales acuma ca mergea si avea grija in unele dupa amiezii de matusa lui bolnava. Ii placea foarte mult sa citeasca dar cateodata timpul nu ii mai permitea acest prilejiu.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Something boring.. Empty
MesajSubiect: Re: Something boring..   Something boring.. Empty

Sus In jos
 
Something boring..
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Unoccupied :: Alternative :: Biblioteca-
Mergi direct la: