Unoccupied
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Hey, look this way be a little cautious!

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Chang Tiffany

Chang Tiffany


Mesaje : 176
Data de inscriere : 13/04/2012

Hey, look this way be a little cautious! Empty
MesajSubiect: Hey, look this way be a little cautious!   Hey, look this way be a little cautious! EmptyDum Apr 15, 2012 7:58 am

Nu era genul ei sa iasa la ore tarzi afara din casa ,insa nu putea refuza invitatia prietenei sale,era prima data cand cineva o invita la o petrecere aniversara.Uita-se cum este sa petreci find prinsa in treburile ei mai mereu .Afiseaza un zambet slab.cand isi vede chipul in oglinda ,nici dupa atat timp in care s-a schimbat destul de mult ea nu se gasea frumoasa si atragatoare ,chiar daca multi ii spuse acest lucru.
Nu avea de gand sa stea mult timp la acea petrecere si cica ca mai era invitat un tip pe care il o prietena de al ei cunostea de mult .Dar cum nu prea tinuse legatura cu prietena ei nu aveea de unde stie despre cine este vorba.Isi lasa parul liber punandu-si in valoare feminitatea.Dupa se imbraca in aceea rochie ,pe care o considera imperfecta pentru ea ,nici macar nu ii punea talia in valorea,nu ca ar avea una dar prefera sa considere ca pe sub hainele largi pe care le poarta de zi cu zi are si ea totusi o talie de viespe.
Ajunse la club si merse in asa fel incat sa nu fie observata de nimeni ,nu ii placea sa atraga atentia mai bine era intr-un loc mai retras ,unde nimeni nu o observa.
Lasa un oftat scurt asteptand ca prietena ei sa sa o observe,dar se parea ca nu ajunse,precis il aducea si pe acel necunoscut.Aveam sa stau doar o ora aici sau cel mult doua ore ,nu vroiam sa imi petrec noaptea in acest club ,cine stie de ce fel de oameni puteai sa dai aici,cel mai mult probabil de tipi care iti fac avansuri.
Spoiler:


Ultima editare efectuata de catre Chang Tiffany in Dum Apr 15, 2012 6:29 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Lee Taemin

Lee Taemin


Mesaje : 9
Data de inscriere : 15/04/2012

Hey, look this way be a little cautious! Empty
MesajSubiect: Re: Hey, look this way be a little cautious!   Hey, look this way be a little cautious! EmptyDum Apr 15, 2012 2:44 pm

Luminile, multimea, muzica, toate aceste elemente marunte adunate la un loc ma faceau sa imi pierd calmul dar totusi nu o aratam. Stateam linistit pe scaunul de bar cu mainile pe trjgea asteptandu-mi bautura.
Toata lumea se distra, doar eu cu Kay, colegul meu si prietenul cel mai bun stateam linistit incercand sa ignoram tot ce ne inconjura.
In final mia-m primit bautura mult asteptata. Am incercat sa o beau incet, dar caracterul nu ma lasa, am dat-o repede pe gat fara sa imi dau seama...
Sus In jos
Chang Tiffany

Chang Tiffany


Mesaje : 176
Data de inscriere : 13/04/2012

Hey, look this way be a little cautious! Empty
MesajSubiect: Re: Hey, look this way be a little cautious!   Hey, look this way be a little cautious! EmptyDum Apr 15, 2012 3:26 pm

Prietena ei o observase intr-un final si o luase de mana ducand-o,mai degraba tarand-o pana la o masa din club care era destul de in spate,se pare ca in sfarsit prietenei ei ii pasa de ce a spuse ea si ocupa-se o masa in spate unde nu puteau sa atraga atentia.
Se pare ca prietenul de care ii vorbise atat de mult inca nu ajunse sau nici nu o sa ajunga,pacat si chiar era dispusa sa il cunoasca dar ii era bine si asa fara,doar ea si cativa invitati cu care putea sa serbeze ziua prietenei ei.
Desi clubul ii se parea o alege neobisnuita pentru o aniversare,aceasta nu comenta nimic,doar accepta-se invitatia primita si a venit cu entuziamsm la club.Nu facea mai nimic decand a ajuns in club doar statea la masa si se uita la amica care era sarbatorita si la invitatii care nu se opreau din dansat, baut si tipat,o enerva galacia dar nu facea nimic doar statea la masa si incerca sa isi comande o bautara dar chelnerul nu mai aparea.
Asa ca se ridica de la masa si merge inspre bar de unde incerca sa isi comande o bautura dar,barmanul nu era atent la ce zicea ea ci era atent la dansoatoarele acelea dezbracate care se bataiau pe langa o bara.
Scarbos,asta ii venea in minte dupa ce a vazut aceea imagine,lasa un oftat si isi trage un scaun asezandu-se la bar in speranta ca o sa fie observata de barmanul care era total atenta la orice altceva nu numai la ce incerca sa spuna ea.


Ultima editare efectuata de catre Chang Tiffany in Dum Apr 15, 2012 7:14 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Lee Taemin

Lee Taemin


Mesaje : 9
Data de inscriere : 15/04/2012

Hey, look this way be a little cautious! Empty
MesajSubiect: Re: Hey, look this way be a little cautious!   Hey, look this way be a little cautious! EmptyDum Apr 15, 2012 3:56 pm

In dreapta mea se asezase o fata bruneta, nu era sumar imbracata, era draguta si era foarte evident ca nu practica nici ea plimbatul prin cluburi.
Barmanul nu o prea baga in seama, el privea dansatoarele de prost gust care erau aproape dezbracate.
Am chicotit usor si am pivit-o pe fata de sub mustata.
- Vei avea ceva de asteptat.
Ia-m spus in timp ce ia-m zambit calduros facandu-i cu ochiul catre barmanul ce era neatent.
Sus In jos
Chang Tiffany

Chang Tiffany


Mesaje : 176
Data de inscriere : 13/04/2012

Hey, look this way be a little cautious! Empty
MesajSubiect: Re: Hey, look this way be a little cautious!   Hey, look this way be a little cautious! EmptyDum Apr 15, 2012 4:29 pm

Statea plictisita si bosumflata la bar,astepta dar degeaba barmanul nu o privea nici macar pentru cateva secunde,stia ca a fost o idee proasta venirea ei la club dar daca a fost invitata de prietena ei nu aveea ce face decat sa vina.Deja plictisita de tot isi pune capul pe masa la bar,nu ii pasa daca lumea o sa o creada beat,era prea plictisita pentru a face ceva pana cand aude o voce,se pare ca vorbea cu ea,sau poate aveea halucinati,nu,nu era posibil abia ca a baut un strop de alcool.
Isi ridica capul de pe masa si isi intoare privirea catre un baiat,se pare ca vocea pe care o auzise era a lui,prima impresie pe care i-o lasa tanarul....Hmm arata destul de bine,probabil ca avea destule fete dupa el,dar uitandu-ma mai bine la el nu pare genul de tip care sa se joace cu o fata,trebuia sa recunosc ca era destul de frumos si avea o fata care la prima vedere iti exprima inocenta si incredere.
-Da se pare ca am ce asteptat! Ii raspunse aceasta baiatul,in timp ce il analiza din cap pana in picioare,ceea ce i-a atras atentia cel mai mult la el au fost ochii lui,nu se putea abtine sa nu il priveasca direct in ochii,chiar daca incerca dar si zambetul lui cald care o facea sa aiba incredere in el,desi era un necunoscut.
-Sunt Chang Tiffany Ii spune baiatului numele ei si ii intinde mana in semn de prietenie,asa era ea,nu putea sa se schimbe,cum ii se parea cineva simpatic cum vroia sa faca cunostinta cu aceea persoana.Dar baiatul nu parea deloc suppesct si avea incredere in el.
Sus In jos
Lee Taemin

Lee Taemin


Mesaje : 9
Data de inscriere : 15/04/2012

Hey, look this way be a little cautious! Empty
MesajSubiect: Re: Hey, look this way be a little cautious!   Hey, look this way be a little cautious! EmptyLun Apr 16, 2012 6:49 am

- Lee Taemin.
Ia-m raspuns dupa ce am examinat-o putin. Fata era frumoasa, era chiar genul meu.
- Si? Nu pari a fi o fata care vine des pe aici.
Ia-m spus zambindu-i si Fixando cu privirea. Fata avea ceva special, nu era ca toate pitipoancele de pe aici, lucru ce o facea speciala.
Kay m-a tras de maneca si mi-a spus ca a ajuns fata de care imi spunea de atata timp. mi-a facut cu mana spre o masa. Nu a vrut sa plec de langa fata asa ca ia-m spus ca voi veni imediat si sa mearga el inainte.
Sus In jos
Chang Tiffany

Chang Tiffany


Mesaje : 176
Data de inscriere : 13/04/2012

Hey, look this way be a little cautious! Empty
MesajSubiect: Re: Hey, look this way be a little cautious!   Hey, look this way be a little cautious! EmptyLun Apr 16, 2012 8:28 am

Primisem un mesaj de la aceea prietana ,ca nu va mai veni ,deci eu stateam aici deageaba,ce noapte ,bine ca mi-am luat si acesta rochie pe mine .Am picat prost in fata acestuia ,m-a vazut cu capul pe masa ,si precis crezuse ca sunt beata .Dar nu imi pasa ,auzisem numele acestuia deci el este Lee Taemin ,ce nume dragut ,ca si el .Acum iar merg prea departe cu gandurile nu aveea rost ,preci era ca si ceilalti ,nu ii pasa decat de aspectul tinerelor care treceau pe aici ,si le vana pe cele mai frumoase.Nu gaseam deloc o zeitate sau cine stie ce mare frumusete ,eram doar o simpla fata de care nimanui nu ii pasa.Doar pentru ca aveam un nume ,asta nu insemna ca este de plastic ,avea si ea sentimente ,de cele mai multe ori find ranita.Numai visele din mintea ei copilarosa aveau un final fericit ,realitatea era alta ,una nemiloasa si cruda.
-Incantat Taemin,afisand un zambet scurt pe fata , aplecandu-se la loc cu capul pe masa ,si prividn paharul de wishky care i fuses pus in fata ,luase o inghititura din el ,pana ajunse sa goleasca paharul ,chiar nu ii pasa ce se intampla ,simtea unele palpitati de la bautura.Mai vede cate o tanra care trece pe langa ,ea toate erau perfecte ,fara cusur .
-Eu nu vin des aici ,doar am venit la ziua unei preitene,voce findu-i neclara de ;la bautura ,trebuia sa se ridice ,insa stia ca daca se va ridica , va pica pe jos sau va face tot felul de prosti .
Acesta plecase ,ea is mai comandase un pahra de wishky ,nu era genul de persoana care sa bea ,doar facuse asta din neglijenta si suparare , prietena sa preferase sa fie cu un tip ,precis in loc sa vina aici unde o invitase pe ea.
Sus In jos
Lee Taemin

Lee Taemin


Mesaje : 9
Data de inscriere : 15/04/2012

Hey, look this way be a little cautious! Empty
MesajSubiect: Re: Hey, look this way be a little cautious!   Hey, look this way be a little cautious! EmptyMar Apr 17, 2012 3:38 am

- Ah, si eu am venit cu un prieten la ziua unei tipe...
Cam ciudat... Dar acum era timpul sa plec deoarece kay ma cam astepta si nu imi place sa fac lumea sa astepte.
- Umm.. Ar cam trebui sa plec. Ne vedem pe aici.
I-am spus fetei intorcandu-ma si privind-o pentru ulrima data.
La-m cautat cu privirea pe prietenul meu ratacit pentru a ma apropia de el.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Hey, look this way be a little cautious! Empty
MesajSubiect: Re: Hey, look this way be a little cautious!   Hey, look this way be a little cautious! Empty

Sus In jos
 
Hey, look this way be a little cautious!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Unoccupied :: Timp liber :: Club-
Mergi direct la: