Unoccupied
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Throw away your useless words

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Jung Dae Hyun

Jung Dae Hyun


Mesaje : 9
Data de inscriere : 15/04/2012

Throw away your useless words Empty
MesajSubiect: Throw away your useless words   Throw away your useless words EmptyLun Apr 16, 2012 2:16 am

O zi obisnuita din viata lui ,plictiseala si ore pierdute fara rost ,ce facea mai exact de o ora privea acele tablouri care erau expuse.Mdah multi aveeau talent ,insa putin erau recunoscuti , oameni care treceau erau orbiti de frumusetea picturilor.De parca nu mai vezi asa ceva des ,chiar li se parea frumos erau doar niste hidoseni ,nu toate recunostea ca mai erau si cateva picturi care reprezentau cu adevarat sentimentele artistilor ,insa nu prea multe ,de cele mai multe ori intalneai aceeasi tema obositoare ,demoni apoi in paralel infernul.De parca nu gaseai altceva mai bun de pus pe aceea panza.Dar privirea imi este atinta asupra unui porter a unei tinere ,nu era nici macar semnat si era doar lasat acolo in parajina sa atarne.Defapt era adevarat ,vanitatea pu-se stapaniere pe toti de aici.Ofta dupa aceea se aseza pe o banca de acolo privint telefonul.
Ai vrea sa taci naibi din gura!fiind iritat de ceeea ce citise ,nu vedea rostul unei relati ,mereu stresat si intrebat ce face pe unde este ,de parca aceea persoana nu mai interactiona cu alti.Defapt adevarul era crud ,si venise mesaj dupa mesaj ,toate la fel de obositoare ,nu putea sa taca din gura ,oricum doar cuvinte fara rost veneau de la ea ,unul cate unul .Nu aveeam ce sa fac ori sa ii arunc acolo o jignirea care s-o faca sa planga ori sa o minta in fata.
De jur in prejurul meu se plimba ,cand sunt cu ea ,si ma urmareste orice as face ,de parca as aveea scapare .
Sus In jos
Jennifer Reed

Jennifer Reed


Mesaje : 9
Data de inscriere : 13/04/2012

Throw away your useless words Empty
MesajSubiect: Re: Throw away your useless words   Throw away your useless words EmptyLun Apr 16, 2012 3:23 am

Jennifer analiza tacuta un tablou din apropiere. Desi nu-si acordase niciodata o sansa in acest domeniu, cunoscuse intotdeauna o fascinatie in ceea ce privea mintea si trairile artistului. Iar lucrarea ce se infatisa inaintea sa era clar inspirata din stilul lui Van Gogh, prezentand elemente de pensulatie si compozitie specifice lui. Se resimtea insa amprenta personala a autorului,tare si clar. Contrastele nu erau deloc asemanatoare cu cele specifice marelui pictor,denotand melancolie, ai putea spune chiar nuante sumbre.
Ramase cu privirea atintita spre perete, rotindu'si inconstient degetele printr-o suvita de par.
Sus In jos
 
Throw away your useless words
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Unoccupied :: Alternative :: Expozitiile-
Mergi direct la: