Unoccupied
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Say what you want , ' cause I don ' t care !

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Go Hye Mi

Go Hye Mi


Mesaje : 39
Data de inscriere : 13/04/2012
Localizare : Wherever my dreams lead me ...

Say what you want , ' cause I don ' t care ! Empty
MesajSubiect: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Say what you want , ' cause I don ' t care ! EmptySam Apr 14, 2012 1:11 am

  • Joi după-amiaza, ora 15:30, sala de detenție~

    Îşi trecu mâna prin părul lung şi pufni. Cum putea cineva extrem de drăguţ să fie atât de idiot? Bună întrebare. Hye Mi murmură ceva, apoi deschise cu putere uşa de la sala de detenţie, privind cu răceală în jur. Desigur, dacă ar fi văzut-o prima oară, ai fi catalogat-o o persoană foarte calmă, dulce şi la locul ei, ce prefera să stea deoparte decât să creeze vreo problemă. Dar în schimb, era tocmai invers. În fond, de ce ar fi stat cuminte când era mai interesant să fie aşa? Nu înţelegea. Se aşeză într-o bancă de la geam, băgându-şi căştile în urechi şi melodia It will rain, a lui Bruno Mars îi inundă urechile. Şatena trase aer în piept şi privi calmă spre cerul plin de nori. Abia aştepta să plouă. Zâmbi dulce, jucându-se cu pandantivul de la gât.
Sus In jos
Yuzuki Takashimo

Yuzuki Takashimo


Mesaje : 38
Data de inscriere : 13/04/2012
Varsta : 29
Localizare : Jack Sparrow`s ship

Say what you want , ' cause I don ' t care ! Empty
MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Say what you want , ' cause I don ' t care ! EmptySam Apr 14, 2012 4:38 pm

Pasi silentios pe holul ce ducea catre sala de detentie. Era a doua oara saptamana asta. Prima data nu fusese chiar vina lui dar de data asta isi merita pedeapsa. Deschise usa incet intrand . In sala mai era doar o singura persoana. Perfect. Se aseza intr`o banca dupa ce muruma un "Hei" catre satena printre dinti si se lasa sa alunece pe scaun. Abia astepta sa iasa de acolo si sa plece acasa sa poata sa isi vada de treburile lui care in mod sigur erau mai importante decat sa stea acolo. Incepu sa se joace cu fermoarul de la geaca plictisit privind absent in jos.
Sus In jos
Go Hye Mi

Go Hye Mi


Mesaje : 39
Data de inscriere : 13/04/2012
Localizare : Wherever my dreams lead me ...

Say what you want , ' cause I don ' t care ! Empty
MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Say what you want , ' cause I don ' t care ! EmptyDum Apr 15, 2012 1:28 am

  • Își dădu părul de pe chip și trase aer în piept, clipind des din genele-i lungi. Își mușcă buza, oarecum încruntată și tresări când auzi ușa și salutul băiatului. Își îndreptă privirea spre el, dându-și jos căștile de la ureche.
    -Hei, spuse și zâmbi dulce, apoi își văzu de treaba ei. Scoase din geanta pe care o avea caietul cu versuri și își umflă ușor obrajii, când văzu piese pe care se apucase să o scrie, dar nu o terminase încă. Își ciufuli ușor părul, căci nu mai avea idee, apoi oftă. Îl închise la loc, și-l privi pe băiat.
    -Cum de ai ajuns pe aici? întrebă, jucându-se cu pandantivul de la gât.
Sus In jos
Yuzuki Takashimo

Yuzuki Takashimo


Mesaje : 38
Data de inscriere : 13/04/2012
Varsta : 29
Localizare : Jack Sparrow`s ship

Say what you want , ' cause I don ' t care ! Empty
MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Say what you want , ' cause I don ' t care ! EmptyDum Apr 15, 2012 7:43 am

Isi ridica ochii negri si mici asupra satenei stand parca putin pe ganduri.
-Dintr`o prostie! Am fost prins ca... ma "jucam " cu un coleg parca si i`am comentat profesoarei de servici si na. spuse dandu`si ochii peste cap exasperat. Profesoara crezuse ca el se bate cu colegul lui da rei se juceau , asa se joaca ei , sau ma rog.
-Dar tu? spuse indreptandu`si atentia din nou la fermoar oftand plictisit. Iar fi trebuit un Cola sau un energizant sau un impuls ceva altfel avea sa moara de plictiseala.Lasa fermoarul in pace indreptandu`si spatele si asezandu`se mai bine pe scaun . Isi sprijini capul de mana in asa fel incat sa o vada pe satena si sa vada si restul incaperii.Incepu sa isi muste buza inferioara . Era agitat , dintr`o data avea energie. Avea sa innebuneasca intr`o buna zi de la schimbarile astea bruste de comportament ale lui.
Sus In jos
Go Hye Mi

Go Hye Mi


Mesaje : 39
Data de inscriere : 13/04/2012
Localizare : Wherever my dreams lead me ...

Say what you want , ' cause I don ' t care ! Empty
MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Say what you want , ' cause I don ' t care ! EmptyDum Apr 15, 2012 8:42 am

  • Se ridică de pe scaun, mergând spre una din ferestre, pe care o deschise, lăsând aerul să pătrundă în încăpere. Îşi prinse buza cu dinţii, începând să tragă uşir de ea, şi-l privi pe tânăr atentă, analizându-l rapid, căci nu o făcuse până atunci.
    -Din cauza unuia m-am certat cu o tipă şi aia a minţit-o pe profă că am dat în ea, spuse şi-şi dădu ochii peste cap. Era o minciună cretină, dacă o întrebai pe ea, având în vedere că nu o atinsese nici cu un deget. Dar, desigur, că tot avea să i-o plătească pentru că stătea acum închisă între patru pereţi, din cauza ei. Oftă încet şi se sprijini de pervaz, gânditoare. Prea multă plictiseală.
    -Oh, eu sunt Hye Mi, surâse dulce, începând să-şi onduleze o şuviţă de păr pe deget.
Sus In jos
Yuzuki Takashimo

Yuzuki Takashimo


Mesaje : 38
Data de inscriere : 13/04/2012
Varsta : 29
Localizare : Jack Sparrow`s ship

Say what you want , ' cause I don ' t care ! Empty
MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Say what you want , ' cause I don ' t care ! EmptyDum Apr 15, 2012 2:27 pm

Zambi ametit gandindu`se ce prost a fost , uitase complect sa se prezinte. Ii se intampla des sa uite sa duca gunoiul sau alte prostii de genul dar nu sa se prezinte.
-Yuzuki ! Dar imi pozi spune Yuzu mai pe scurt ! Incantat ! spuse neutru pe un ton cald . Ii placea tot timpu cand sora lui ii spunea Yuzu cu un accent mai ciudat , mai ales cand era mica si nu pronunta corect "z"-urile . De atunci lumea ii spunea Yuzu , mai scurt si mai okei dupa parerea lui.
Se ridica de pe scaun incepand sa se intinda. Chicoti usor lasandu`si la vedere gropitele din obraji si o lua spre fereastra lasand aerul proaspat sa ii intre in nari inundandu`i astfel plamani.
Sus In jos
Go Hye Mi

Go Hye Mi


Mesaje : 39
Data de inscriere : 13/04/2012
Localizare : Wherever my dreams lead me ...

Say what you want , ' cause I don ' t care ! Empty
MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Say what you want , ' cause I don ' t care ! EmptyDum Apr 15, 2012 10:47 pm

  • Zâmbi uşor când îl auzi, apoi clipi de câteva ori.
    -Mă bucur să te cunosc, Yuzu, spuse pe un ton cald, apoi îşi umflă uşor obrajii îmbujoraţi. Îşi trecu degetele prin părul lung, privindu-l. Surâse uşor, apoi privi afară, observând că a început să plouă. Trase aer în piept, vrând să iasă din acea sală.
    -Chiar avem de gând să rămânem aici? întrebă şi-şi întoarse capul spre el, privindu-l printre genele-i lungi. Chicoti uşor, şi făcu câţiva paşi spre el, oprindu-se în faţa acestuia. Zâmbi veselă, privindu-l în ochi.
Sus In jos
Yuzuki Takashimo

Yuzuki Takashimo


Mesaje : 38
Data de inscriere : 13/04/2012
Varsta : 29
Localizare : Jack Sparrow`s ship

Say what you want , ' cause I don ' t care ! Empty
MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Say what you want , ' cause I don ' t care ! EmptyLun Apr 16, 2012 6:22 am

Privi pret de cateva minute cum picuri mici de apa dar desi se loveau violent de fereastra. Da chiar avea de gand sa stea acolo? In mod sigur nu ! Si mai ales ca incepuse ploaia cu siguranta nu mai venea nici naiba sa ii verifice.
-Um,si unde ai vrea sa mergem? o spuse pe un ton mai ascutit dar fara intentie . Isi intoarse privirile catre ea cateva clipe si o privi in ochi. Se sprijini mai bine de perete si statu asa asteptandu`i raspunsul in timp ce o privea.
Sus In jos
Go Hye Mi

Go Hye Mi


Mesaje : 39
Data de inscriere : 13/04/2012
Localizare : Wherever my dreams lead me ...

Say what you want , ' cause I don ' t care ! Empty
MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Say what you want , ' cause I don ' t care ! EmptyLun Apr 16, 2012 6:57 am

  • Îşi trecu degetele prin părul lung, ce-i cădea perfect pe umerii micuţi şi surâse fermecător.
    -Ţi-e frică de ploaie? întrebă şi chicoti slab, uşor amuzată. Ar fi vrut să iasă din şcoală şi să se plimbe. Nu mai plouase de mult timp, şi îi era dor de zilele când stătea afară, lăsând picăturile mari de apă să-i mâgâie pielea. Începu să-şi onduleze o şuviţă de păr pe deget, fără să-l scape vreun moment din ochi.
    -Dacă nu, ce zici de o plimbare? E frumos acum, spuse şi clipi dulce din gene, alintându-se o clipă. Uneori, îi plăcea să facă pe copilul, având în vedere că îi stătea bine.
    -Deci, ce spuneţi, domnule Yuzu? chicoti şatena, scoţându-i limba.
Sus In jos
Yuzuki Takashimo

Yuzuki Takashimo


Mesaje : 38
Data de inscriere : 13/04/2012
Varsta : 29
Localizare : Jack Sparrow`s ship

Say what you want , ' cause I don ' t care ! Empty
MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Say what you want , ' cause I don ' t care ! EmptyLun Apr 16, 2012 11:43 am

Zambi scurt la gestul fetei de ai scoate limba. Nu prea suporta ca cineva sa ii scoata limba dar trecuse peste gestul acela fara a spune nimic. Se ridica de pe perete incepand sa se plimbe prin sala cu pasi mici.
-Domnisorul Yuzu . spuse amuzat coractand`o intr`un mod nostim. Se oprii in drept cu tabla stand si spatele catre ea pret de cateva momente apoi se intoarse pe calcaie privind`o drept in ochi.
-Nu mie frica de ploaie! Chiar imi place ploaia , si da ar fi frumos sa mergem la o plimbare....daca chiar vrei. o spuse bland incepand sa inainteze catre ea. Se aprii la cativa pasi de ea si privi o banca scrijelita si plina de semnaturi. Zambi in coltul gurii apoi isi ridica ochii negri asupra ei astaptand reactia ei.
Sus In jos
Go Hye Mi

Go Hye Mi


Mesaje : 39
Data de inscriere : 13/04/2012
Localizare : Wherever my dreams lead me ...

Say what you want , ' cause I don ' t care ! Empty
MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Say what you want , ' cause I don ' t care ! EmptyLun Apr 16, 2012 11:48 am

  • Râse când îl auzi şi clipi des, urmărindu-l cu privirea cum se îndreaptă spre tablă. Trase aer în piept şi-şi umflă obrajii, surâzând mai apoi, mulţumită de răspunsul lui. Îl privi în ochi, păstrânzându-şi zâmbetul pe chip, şi imediat cum se opri în faţa ei, îi urmări privirea, spre bancă, recunoscându-şi propriile creaţii. Râse slab.
    -Uite, asta e făcută de mine, spuse zâmbi amuzată şi îi arătă o caricatură, stil chibi. Clătină din cap, şi îşi ridică spre el chipul, privindu-l fix în ochi. Reveni la subiectul pe care-l discutau şi ţopăind uşor, îl prinse de braţ, chicotind.
    -Păi hai să mergem! Condu-mă, vrei? întrebă pe un ton mieros, fără să-şi ia ochii de la el.
Sus In jos
Yuzuki Takashimo

Yuzuki Takashimo


Mesaje : 38
Data de inscriere : 13/04/2012
Varsta : 29
Localizare : Jack Sparrow`s ship

Say what you want , ' cause I don ' t care ! Empty
MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Say what you want , ' cause I don ' t care ! EmptyLun Apr 16, 2012 11:56 am

Privi desenul ce il indicase Hye si zambi. Da era un desen facut la plictiseala , banca lui era plina de asemenea mazgalituri si semnaturi si chiar versuri din diferite melodii.
-Sa te conduc eu? spuse privind`o si incruntandu`se apoi ridica din umeri si rase slab.bine cum vrei... ii arata bratul lui ca sa se prinda de el ca sa o poata "conduce" desi habar nu avea unde aveau sa mearga el mergea numai sa nu mai stai un minut in sala aceea sau in scoala aceea. Inainte impreuna cu colega lui spre usa deschizand`o usor apoi ii faca semn fetei :
-Domnisoarele intai! o spuse ca un adevarat gentalman ce vreea el sa para si facu o reverenta mica prostindu`se.
Sus In jos
Go Hye Mi

Go Hye Mi


Mesaje : 39
Data de inscriere : 13/04/2012
Localizare : Wherever my dreams lead me ...

Say what you want , ' cause I don ' t care ! Empty
MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Say what you want , ' cause I don ' t care ! EmptyLun Apr 16, 2012 12:01 pm

  • Îl privi senină, chiar dulce şi chicoti.
    -Da, tu, spuse amuzată şi râse încetişor, apoi se prinse de braţul lui, mergând la pas, lângă acesta. Îşi dădu părul din ochi, trecându-şi limba peste buzele-i roşiatice şi îi aruncă o privire dulce, şi-un zâmbet fermecător, făcând la rându-i o reverenţă.
    -Oh, ce gentleman eşti tu, domnişorule, surâse abţinându-se să nu râdă şi ieşi apoi se opri în uşa, pentru a-l aştepta. Începu să râdă, şi-şi duse mâna la gură, pentru a nu deranja orele, căci nu avea chef ca vreun profesor să descopere că plecau de acolo.
Sus In jos
Yuzuki Takashimo

Yuzuki Takashimo


Mesaje : 38
Data de inscriere : 13/04/2012
Varsta : 29
Localizare : Jack Sparrow`s ship

Say what you want , ' cause I don ' t care ! Empty
MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Say what you want , ' cause I don ' t care ! EmptyLun Apr 16, 2012 12:05 pm

Iesise in urma ei inchizand usa incet si cu grija ceeace nu prea ii statea lui in fire , deobicei trantea usile de la scoala dar de data asta nu prea avea chef sa iasa vreun profesor si sa urle la ei si sa ii trimita inapoi in sala. Ii dadu din nou bratul satenei zambindu`i.
-Si unde anume ai vrea sa mergi , my lady? o spuse pe un ton cald vorbind ca un gentalman continuand sa se prosteasca . Ii placea sa faca lumea sa rada sau sa zambeasca , era una din placerile lui . Se uita in hol totusi ca sa nu vada vreun profesor apoi zambi usurat , nu se stia niciodata trebuia sa se asigure , nu?
Sus In jos
Go Hye Mi

Go Hye Mi


Mesaje : 39
Data de inscriere : 13/04/2012
Localizare : Wherever my dreams lead me ...

Say what you want , ' cause I don ' t care ! Empty
MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Say what you want , ' cause I don ' t care ! EmptyLun Apr 16, 2012 12:11 pm

  • Îi prinse braţul cu al ei, şi îi zâmbi cald.
    -My lord, hai doar să vedem pe unde ajungem. De obicei sunt o fire mai spontană, spuse şi chicoti slab. Era adevărat, uneori, când nu era cu adevărat necesar, nu-şi făcea planuri, şi mergea acolo unde dorea pe moment. Se uită în jur, din obişnuinţă, căci de multe ori, se strecurase afară din sala de detenţie, şi a se asigura că nu o prinde nimeni, devenise un tic. Trase aer în piept, privind cu veselie geamul ud, de la ploaie.
Sus In jos
Yuzuki Takashimo

Yuzuki Takashimo


Mesaje : 38
Data de inscriere : 13/04/2012
Varsta : 29
Localizare : Jack Sparrow`s ship

Say what you want , ' cause I don ' t care ! Empty
MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Say what you want , ' cause I don ' t care ! EmptyLun Apr 16, 2012 2:21 pm

Inaintara amandoi pe hol pana ajunsese la usa mari si masiva de la intrare. Se mai uita odata ca sa se asigura ca nu intalnesc vreo surpriza si se oprii brusc. Oare unde avea sa mearga?Impinse usa cu puture si o tinu deschisa facandu`i semn colegei lui sa iasa apoi iesi in urma ei lasand picuri de ploaie sa ii mangaie fata.
-Deci... incotro? o spuse privind in jur. Era asa pustiu si in curtea scolii si peste tot , asa monoton, poate era si de la ploaie. Cobora scarile si apoi ii veni o idee , puteau sa mearga la cafeneaua din apropiere la un suc sau ceva , oricum pe vremea aceea nu prea aveau ce face.
-Ce zici de un suc?
Sus In jos
Go Hye Mi

Go Hye Mi


Mesaje : 39
Data de inscriere : 13/04/2012
Localizare : Wherever my dreams lead me ...

Say what you want , ' cause I don ' t care ! Empty
MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Say what you want , ' cause I don ' t care ! EmptyLun Apr 16, 2012 2:59 pm

  • Îl urmă cu paşi mici, călcând apăsat, dar graţios şi trase aer în piept, şi zâmbi când simţi picăturile de apă mângâindu-i chipul.
    -Ne lăsăm purtaţi de ploaie? întrebă şi chicoti slab, apoi îşi trecu limba peste buze, clipind des. Privi în jur, dându-şi seama că înafară de ei, nu mai era nimeni în jur. Exact cum spera, având în vedere, că nu dorea să-şi pună vreun profesor în cap. Îl privi.
    -Sună bine, spuse zâmbind, şi-şi dădu părul ud de pe chip.
Sus In jos
Yuzuki Takashimo

Yuzuki Takashimo


Mesaje : 38
Data de inscriere : 13/04/2012
Varsta : 29
Localizare : Jack Sparrow`s ship

Say what you want , ' cause I don ' t care ! Empty
MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Say what you want , ' cause I don ' t care ! EmptyLun Apr 16, 2012 3:06 pm

Ploaia il udase destul de bine asa ca trebuia sa se grabeasca , o lua spre scarile pe care trebuia sa le urci ca sa ajung in strada principala cu pasi mari lasand`o de brat pe Hye si prinzand`o de mana.
-Sper ca nu te deranjeaza da vreau sa ne grabim putin , sunt aproape ud leoarca! spuse razand slab referindu`se la faptul ca o luase de mana. Urcase scarile tot doua cate doua grabindu`se putin. Ii placea la nebunie ploaia dar ii placea cand statea in pat si se uita pe fereastra la ploaie nu cand ploaia putea sa il ude. Spera din tot sufletul ca nu avea sa raceasca.
Sus In jos
Go Hye Mi

Go Hye Mi


Mesaje : 39
Data de inscriere : 13/04/2012
Localizare : Wherever my dreams lead me ...

Say what you want , ' cause I don ' t care ! Empty
MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Say what you want , ' cause I don ' t care ! EmptyLun Apr 16, 2012 3:29 pm

  • Îşi simţea hainele complet lipite de trup, iar asta îi aduse roşeaţa în obraji. Trase aer în piept şi clipi uimită când o luă de mână. Îl privi şi apoi surâse blând.
    -Nu-i nicio problemă, spuse şi începu să alerge după el, strângându-i din instinct degetele cu ale ei. Clătină din cap, pentru aş face şuviţele de păr să se aşeze în aşa fel încât să nu-i mai intre în ochi şi se cutremură, simţind cum o cuprinde frigul. Dacă răcea avea să stea în pat o perioadă bună de timp, fiind genul de persoană care nu se face bine aşa de repede.
Sus In jos
Yuzuki Takashimo

Yuzuki Takashimo


Mesaje : 38
Data de inscriere : 13/04/2012
Varsta : 29
Localizare : Jack Sparrow`s ship

Say what you want , ' cause I don ' t care ! Empty
MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Say what you want , ' cause I don ' t care ! EmptyLun Apr 16, 2012 3:34 pm

Ajunsera la strada principala si o luasera in jos ca sa ajunga mai repede la cafenea. nu era foarte departe dar ploaia le ingreuna destul de bine mica excapada. Zarise deja cafeneaua la cativa metri in fata si zambi satisfacut . Plloaia ii pleostii freza , camasa ii se lipise de abdoment iar de blugi nici nu mai avea ce sa zica.
-Aproape am ajuns! spuse el luand`o pe o mica straduta ajung direct in fata cafenelei. Venea acolo destul de des , era aproape si de scoala si de unde statea. Era un loc primitor si frumos , chiar ii placea.
Sus In jos
Go Hye Mi

Go Hye Mi


Mesaje : 39
Data de inscriere : 13/04/2012
Localizare : Wherever my dreams lead me ...

Say what you want , ' cause I don ' t care ! Empty
MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Say what you want , ' cause I don ' t care ! EmptyLun Apr 16, 2012 3:39 pm

  • Strănută uşor. Chiar o făcuse, şi deja ştia că acel mic strănut, era începutul unei răceli. Se îmbufnă.
    -Oppa, o să răcim amândoi, spuse chicotind când ajunseră în faţa cafenelei. Îl trase uşor după ea şi deschise uşa, intrând înăuntru, strănutând din nou când simţi schimbarea brunscă de temperatură. Câteva persoane curioase întoarseră capul spre ei, iar Hye Mi roşi uşor, muşcându-şi buzele.
    -Urăsc când se holbează cineva la mine, spuse şi se întoarse cu faţa la Yuzu, privindu-l. Îşi umflă obrajii îmnujoraţi.
Sus In jos
Yuzuki Takashimo

Yuzuki Takashimo


Mesaje : 38
Data de inscriere : 13/04/2012
Varsta : 29
Localizare : Jack Sparrow`s ship

Say what you want , ' cause I don ' t care ! Empty
MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Say what you want , ' cause I don ' t care ! EmptyLun Apr 16, 2012 3:44 pm

Stranuta si el apoi rase putin gandindu`se ca daca aveau sa raceasca amandoi avea sa fie nostim , oarecum , exceptand faptul ca aveau sa stea in pat toata ziua.Intra in cafenea in urma satenei cand o auzi spunand ceva apoi o privi cum rosea.
-ei haide! stiu cum e dar esti cu mine nu o se poate intampla nimic rau! spuse luand`o de dupa umeri incercand sa o linisteasca.
Spusese o chestie cam jenanta dar nu ii veni altceva in minte. Se dusera la o masa mai retrasa de langa fereastra si se aseza frecandu`si putin nasul cu podul palmei. il cam ustura ceeace nu era bine , sau era doar de la fumul de tigara din cafenea.
Sus In jos
Go Hye Mi

Go Hye Mi


Mesaje : 39
Data de inscriere : 13/04/2012
Localizare : Wherever my dreams lead me ...

Say what you want , ' cause I don ' t care ! Empty
MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Say what you want , ' cause I don ' t care ! EmptyLun Apr 16, 2012 4:02 pm

  • Zâmbi dulce când îl auzi. Deşi sunase ciudat, Hye Mi îi mulţumi încet, şi îi curpinse mijlocul cu braţul, mergând după el spre masă. Îşi dădu părul din ochi şi găsind în buzunarul blugilor un elastic, şi-l strânse cu grijă, apoi îl prinse într-o coadă. Se aşeză în faţa lui şi strănută din nou, apoi o bufni râsul.
    -Dacă răcim, ceea ce se va întâmpla până mâine dimineaţă, îţi sunt datoare cu ceva, pentru că te-am scos din şcoală pe vremea asta, spuse şi-l privi în ochi, apoi clipi dulce. Trase aer în piept.
Sus In jos
Yuzuki Takashimo

Yuzuki Takashimo


Mesaje : 38
Data de inscriere : 13/04/2012
Varsta : 29
Localizare : Jack Sparrow`s ship

Say what you want , ' cause I don ' t care ! Empty
MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Say what you want , ' cause I don ' t care ! EmptyLun Apr 16, 2012 4:08 pm

-Sanatate! soptise aceasta cand o auzise ca stranutase si zambi.
-cu ce imi poti fi tu mie dator?Eu am vrut sa ies nu mai obligat! spuse acesta chicotind slab uitandu`se in jur dupa ceva fete cunoscute . In cafenea nu era foarte multa lume , erau chiar si mese libere , la ora aceea era clar nu avea cum sa fie multa lume.
-Deci ce bei? spuse gandindu`se oare ce avea el sa isi cumpere , cafea in mod sigur nu asa ca poate avea sa bea un Prigat de kiwi , ca de obicei , sau un cola sau mai bine zis un ceai de fructe de padure.
Sus In jos
Go Hye Mi

Go Hye Mi


Mesaje : 39
Data de inscriere : 13/04/2012
Localizare : Wherever my dreams lead me ...

Say what you want , ' cause I don ' t care ! Empty
MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Say what you want , ' cause I don ' t care ! EmptyLun Apr 16, 2012 4:12 pm

  • Surâse fermecător, auzindu-l şi îşi rezemă chipul în palmă, legănându-şi uşor un picior. Trase aer în piept şi dădu din umeri.
    -Nu ştiu, ziceam şi eu aşa, spuse zâmbind şi ridică privirea când un chelner se opri la masa lor. Se gândi o clipă şi îl privi câteva momente pe Yuzu, apoi se uită din nou la tânărul ce aştepta liniştit ca ei să spună ce doresc.
    -O ciocolată caldă, zise cu zâmbetul pe buze şi începu, din lipsă de ocupaţie, să se joace cu pandantivul de la gât.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Say what you want , ' cause I don ' t care ! Empty
MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Say what you want , ' cause I don ' t care ! Empty

Sus In jos
 
Say what you want , ' cause I don ' t care !
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Unoccupied :: Alternative :: Salile de curs-
Mergi direct la: