Unoccupied
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Say what you want , ' cause I don ' t care !

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Go Hye Mi




Mesaje : 39
Data de inscriere : 13/04/2012

Say what you want , ' cause I don ' t care ! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Say what you want , ' cause I don ' t care ! - Pagina 2 EmptyLun Apr 16, 2012 4:12 pm

  • Surâse fermecător, auzindu-l şi îşi rezemă chipul în palmă, legănându-şi uşor un picior. Trase aer în piept şi dădu din umeri.
    -Nu ştiu, ziceam şi eu aşa, spuse zâmbind şi ridică privirea când un chelner se opri la masa lor. Se gândi o clipă şi îl privi câteva momente pe Yuzu, apoi se uită din nou la tânărul ce aştepta liniştit ca ei să spună ce doresc.
    -O ciocolată caldă, zise cu zâmbetul pe buze şi începu, din lipsă de ocupaţie, să se joace cu pandantivul de la gât.
Sus In jos
Yuzuki Takashimo

Yuzuki Takashimo


Mesaje : 38
Data de inscriere : 13/04/2012
Varsta : 29
Localizare : Jack Sparrow`s ship

Say what you want , ' cause I don ' t care ! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Say what you want , ' cause I don ' t care ! - Pagina 2 EmptyLun Apr 16, 2012 4:17 pm

-Eu vreau un ceai de fructe de padure te rog ! spuse acesta catre chelner si il pviri cum se indepartase. Ofta scurt scotandu`si telefonul din buzunarul blugilor care erau leoarca. Il puse pe masa examinandu`l. Era us , sperase doar ca nu ii intrase apa la difuzor dar sigur avea sa fie bine .
-Apropo fac cinste! spuse cu privirea la telefon , mai bine zis impunandu`se ca face el cinste si era clar ca nu avea sa accepte un refuz sau comentari de gen "nu stai linistit " si alte chestii de genul acela.
Sus In jos
Go Hye Mi

Go Hye Mi


Mesaje : 39
Data de inscriere : 13/04/2012
Localizare : Wherever my dreams lead me ...

Say what you want , ' cause I don ' t care ! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Say what you want , ' cause I don ' t care ! - Pagina 2 EmptyLun Apr 16, 2012 4:24 pm

  • Trase aer în piept şi clipi, privind pe fereastră. Mări ochii, dându-şi seama că ploua mult mai tare acum. Oftă încet şi începu să tuşească uşor. Îşi întoarse privirea spre tânăr când îl auzi şi chicoti.
    -Bine şefu`! Mesaj recepţionat, zise şi râse încet, apoi îşi duse palma la gură, abţinându-şi un căscat. Nu-i era somn, sau ceva, dar din cauza vremii, devenea plictisită şi aşa păţea mereu.
Sus In jos
Yuzuki Takashimo

Yuzuki Takashimo


Mesaje : 38
Data de inscriere : 13/04/2012
Varsta : 29
Localizare : Jack Sparrow`s ship

Say what you want , ' cause I don ' t care ! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Say what you want , ' cause I don ' t care ! - Pagina 2 EmptyLun Apr 16, 2012 4:29 pm

Rase la auzul partii cu "mesaj receptionat" era chiar o tipa amuzanta si ii placea compania ei. La cateva momente chelnerul se intoarse cu comanda lui. Ii puse ceaiul in fata iar aburi calzi ii inunda fata si narile . Puse mainile pe cana cuprinzand`o . Incepuse sa ii se incalzeasca palmele , o senzatie asa placuta !
-Cati ani ai? spuse cu privirea in ceaiul fierbinte .Avea un obicei prost de a se uita la lichidul din paharul lui , fie ca era suc , cafea sau ceai el se uita la el si ce era si mai rau cand bea din sticla suc tot se uita.
Sus In jos
Go Hye Mi

Go Hye Mi


Mesaje : 39
Data de inscriere : 13/04/2012
Localizare : Wherever my dreams lead me ...

Say what you want , ' cause I don ' t care ! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Say what you want , ' cause I don ' t care ! - Pagina 2 EmptyLun Apr 16, 2012 4:34 pm

  • Se făcu mai comodă pe scaun şi mulţumi tânărului ce le adusese comanda. Se bucură o clipă de aroma şi mirosul băuturii ei, apoi, cuprinse cana cu palmele-i reci şi ducând-o la gură, luă o gură din ea. Îl privi pe sub gene.
    -18 ani. Tu? întrebă cu zâmbetul pe buze şi îşi lăsă uşor capul într-o parte, analizându-i chipul. Se aştepta ca el să fie mai mare. Având în vedere că mereu era cea mai mică, era sigură că şi de data asta va fi la fel. Îşi dădu o şuviţă de păr ce se desprinse din coadă, după ureche şi bău din nou din ciocolată.
Sus In jos
Yuzuki Takashimo

Yuzuki Takashimo


Mesaje : 38
Data de inscriere : 13/04/2012
Varsta : 29
Localizare : Jack Sparrow`s ship

Say what you want , ' cause I don ' t care ! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Say what you want , ' cause I don ' t care ! - Pagina 2 EmptyLun Apr 16, 2012 4:41 pm

Ii arunca o privire fugitiva si lua o inghititura mica din ceai avand grija sa nu isi friga limba si buza.Puse cu grija cana inapoi pe masa apoi ii raspunse satenei
-19 . spuse sec uitandu`se in jur. Il usturat sinusurile , avea sa il pasca o raceala asta era clar .
-Cred ca o sa racesc ! spuse tusind incet ducandu`si mana la gat. Nu mai racise de mult dar nici nu ii era dor de asa ceva. Cand racea nu racea incat sa stea la pat dar de data asta se simtea chiar rau.
Sus In jos
Go Hye Mi

Go Hye Mi


Mesaje : 39
Data de inscriere : 13/04/2012
Localizare : Wherever my dreams lead me ...

Say what you want , ' cause I don ' t care ! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Say what you want , ' cause I don ' t care ! - Pagina 2 EmptyLun Apr 16, 2012 4:45 pm

  • Se abţinu să nu râdă când auzi că era mai mare decât ea. Şi era aşa sigură! Clătină din cap şi mări ochii, apoi chicoti.
    -Hehe, bun venit în club, atunci. Şi crezi? Eu sunt sigură că vom răci, spuse şi râse încet, lăsând cana în faţa ei. Îşi trecu limba peste buze, simţindu-le dulci din cauza ciocolatei calde.
    -Uite, plouă şi mai tare, zise şi se lăsă uşor pe spate, sprijinindu-se de spătarul scaunului. Abia aştepta să ajungă acasă şi să scape de hainele acelea ude.
Sus In jos
Yuzuki Takashimo

Yuzuki Takashimo


Mesaje : 38
Data de inscriere : 13/04/2012
Varsta : 29
Localizare : Jack Sparrow`s ship

Say what you want , ' cause I don ' t care ! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Say what you want , ' cause I don ' t care ! - Pagina 2 EmptyMar Apr 17, 2012 3:30 am

Afara era mai innorat ca acuma 15 minute cand ei ajunsesera acolo si intradevar ploua mai tare. TRase aer adanc in piept si se lasa si el pe spate. In cafenea domnea un intuneric din cauza vremi dar era usor placut , cu exceptia faptului ca aveai sa adormi acolo , era bine.
-Sa speram ca nu o sa adormim aici ! spuse chicotind slab . Si muzica era data mai incet si era o melodie asa de clama. Isi intinse picioarele pe sub masa avand grija sa nu o loveasca pe Hye.
Sus In jos
Go Hye Mi

Go Hye Mi


Mesaje : 39
Data de inscriere : 13/04/2012
Localizare : Wherever my dreams lead me ...

Say what you want , ' cause I don ' t care ! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Say what you want , ' cause I don ' t care ! - Pagina 2 EmptyMar Apr 17, 2012 3:43 am

  • Râse încetişor când îl auzi. Întradevăr, atmosfera era numai bună de dormit, dar ar fi fost ciudat şi hilar să adoarmă acolo.
    -Deşi, la felul în care ni se închid ochii, tind să cred că vom adormi în scurt timp, spuse şi chicoti uşor, apoi îşi dădu o şuviţă după ureche. Îşi duse mâna la gură şi căscă uşor. Clipi des din genele-i lungi şi se întinse încetişor, pentru aş detmorţi trupul. Îl privi cu zâmbetul pe buze, sprijinindu-şi capul în palmă.
Sus In jos
Yuzuki Takashimo

Yuzuki Takashimo


Mesaje : 38
Data de inscriere : 13/04/2012
Varsta : 29
Localizare : Jack Sparrow`s ship

Say what you want , ' cause I don ' t care ! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Say what you want , ' cause I don ' t care ! - Pagina 2 EmptyMar Apr 17, 2012 2:32 pm

Se uita in cana lui cu ceai. Inca era caldul ceaiul si ear asa placut sa tii mana pe cana calduta. Nu fierbinte , nu rece , doar potrivita.Mai lua o inghititura zdravana din ceai simtind cum il arde gatul. Spera daor ca nu avea sa faca si rosu in gat desi aseara bause doar apa de la frigider.
-Hye ce vom face noi azi? spuse el continuand sa agite lichidul mov din paharul lui privindu`l de sus.Incepu sa bata usor din picior , nu era agitit , era doar un tic.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Say what you want , ' cause I don ' t care ! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Say what you want , ' cause I don ' t care ! - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Say what you want , ' cause I don ' t care !
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Unoccupied :: Alternative :: Salile de curs-
Mergi direct la: