Unoccupied
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 The walking away ! with you

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Ryu Seop So

Ryu Seop So


Mesaje : 24
Data de inscriere : 13/04/2012

The walking away ! with you Empty
MesajSubiect: The walking away ! with you   The walking away ! with you EmptyLun Apr 16, 2012 3:34 pm

Se plimba alene pe holurile largi ale institutului, fiind oarecum mirat de lipsa studentilor. Vasuze putini si se astepta la mai multi, dar poate intr-adevar putini erau cei talentati si suficient de pasionati. Se opri intr-un colt, hotarandu-se sa analizeze trecatorii, intampinandu-i si cu un zambet. Inspiratia ii lipsea, dar avea cateva foi la indemana si o bucata de carbune, in caz ca ar fi zarit un chip mai special, pe care ar fi dorit sa-l pastreze in memorie.
Sus In jos
Lee Seul Mi

Lee Seul Mi


Mesaje : 19
Data de inscriere : 16/04/2012

The walking away ! with you Empty
MesajSubiect: Re: The walking away ! with you   The walking away ! with you EmptyLun Apr 16, 2012 3:43 pm

  • Râse încet când prietena ei începu să se prostească, executând niște pași ciudați de dans și clătină din cap. Auzind soneria, se ridică din bancă și o urmă.
    -Nu, nu. Vine pas, pas, săritură, pas. Te prostești, râse Seul Mi și ieși din clasă, dându-și părul pe spate.
    -Atunci arată tu, dacă tot te crezi bună, spuse DaHee, scoțându-i limba. Șatena ridică o sprânceană și se opri în mijlocul holului, începând să danseze, exact așa cum îi spusese și roșcatei. Aceasta râse, și apoi începu să bată ușor din palme.
    -Bine, bine. Mă dau bătută. Ai avut dreptate, DaHee chicoti. Seul Mi o privi cu zâmbetul pe buze și se agăță râzând de gâtul ei, apoi se așeză pe un pervaz, legănându-și picioarele.
Sus In jos
Ryu Seop So

Ryu Seop So


Mesaje : 24
Data de inscriere : 13/04/2012

The walking away ! with you Empty
MesajSubiect: Re: The walking away ! with you   The walking away ! with you EmptyLun Apr 16, 2012 3:44 pm

Le urmaream fascinat pe cele doua adolescente, pregatindu-mi deja foile. Totusi, nu ma puteam hotari daca sa le analizez in continuare miscarile ample si expresivitatea trupului si a chipului, sau sa incep o schita. Totusi am ramas nemiscat, bucurandu-ma de scena. Ma gandeam ca astfel de momente inedite nu pot fi surprinse si redate intocmai pe hartia.
Am suras nu foarte zgomotos, incercand sa-mi ascund zambetul cu mana.
Sus In jos
Lee Seul Mi

Lee Seul Mi


Mesaje : 19
Data de inscriere : 16/04/2012

The walking away ! with you Empty
MesajSubiect: Re: The walking away ! with you   The walking away ! with you EmptyLun Apr 16, 2012 3:44 pm

  • Trase aer în piept, umflându-și obrajii copilărește și clipi de câteva ori, privind în jur. Avea chef să cânte, iar orele practice, când toți făceau ce doreau, erau abia peste două zile. Oftă și ochii îi sclipiră când văzu chitara unui coleg.
    -Drew! Îmi împreumuți te rog chitara? întrebă clipind adorabil din gene și se întinse după instrument. Zâmbi când băiatul îi dădu chitara și își trecu limba peste buzele roșiatice, apoi atinse puțin corzile, mulțumită să audă acordurile line. Începu să cânte, fredonând versurile melodiei Bad boy, a trupei Big Bang și chicoti fermecător, văzând că două-trei fete începuseră să danseze.
Sus In jos
Ryu Seop So

Ryu Seop So


Mesaje : 24
Data de inscriere : 13/04/2012

The walking away ! with you Empty
MesajSubiect: Re: The walking away ! with you   The walking away ! with you EmptyLun Apr 16, 2012 3:45 pm


In toata magia care se crease in jurul adolescentilor, cel mai fascinant i se parea de departe tanara care acum ii delecta pe ceilalti, fara sa se omita pe ea, cantant la chitara. Toata atmosfera era in mainile ei finute, dar foarte capabile. Se apropie de dansa, oprindu-se chiar in fata ei, asteptand cu calm, sfarsirea cantecului, si reactia ei.
Nu credea ca este cunoscut si in lumea muzicii, desi daduse cateva concerte in adolescenta lui, la cateva evenimente, filmate de altfel.
Sus In jos
Lee Seul Mi

Lee Seul Mi


Mesaje : 19
Data de inscriere : 16/04/2012

The walking away ! with you Empty
MesajSubiect: Re: The walking away ! with you   The walking away ! with you EmptyLun Apr 16, 2012 3:45 pm

  • Continuă să cânte, murmurând și versurile melodiei totodată. Zâmbi mulțimită, văzând că toată lumea dansa și cânta. Își ridică privirea dulce spre cel ce se oprise în fața ei, părându-i-se extrem de cunoscut. Doar că nu-și amintea de unde îl știa. Trase aer în piept și zâmbi dulce, continuând să cânte, apoi, la sfârșit, lungi ultimele note, bucurându-se de atmosferă. Îi înapoiă chitara roșcatului, mulțumindu-i și apoi îl privi pe cel din fața ei.
    -Bună, bună, spuse veselă, privindu-l în ochi.
Sus In jos
Ryu Seop So

Ryu Seop So


Mesaje : 24
Data de inscriere : 13/04/2012

The walking away ! with you Empty
MesajSubiect: Re: The walking away ! with you   The walking away ! with you EmptyLun Apr 16, 2012 3:47 pm

Am suras scurt la salutul ei, privind curios in jur, in semn de, " ne lasati singuri ...", iar o tanara care intelese aluzia mea, ii trezi si pe ceilalti, in scurt timp disparand toti. Am oftat, intorcandu-ma pe calcaie spre, privind-o din profil, in timp ce m-am sprijinit de perete.
- Salut si tie. Esti o mica vedeta pe aici, si cel mai probabil nu te vei obosi cu cineva ca mine, dar... Vreau sa-mi pozezi pentru o lucrare in tus. E un proiect de amploare, o reclama pentru o firma de instrumente muzicale, si eu vreau sa folosesc imaginea ta.
Am raspuns rapid, lasandu-mi privirea in jos.


Ultima editare efectuata de catre Ryu Seop So in Lun Apr 16, 2012 4:02 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Lee Seul Mi

Lee Seul Mi


Mesaje : 19
Data de inscriere : 16/04/2012

The walking away ! with you Empty
MesajSubiect: Re: The walking away ! with you   The walking away ! with you EmptyLun Apr 16, 2012 3:49 pm

  • Râse când auzi prima parte a ceea ce spusese el. Era întradevăr, populară, dar nicidecum o vedetă. Cel puţin, nu încă. Trase aer în piept, umflându-şi obrajii îmbujoraţi şi-l privi uimită când auzi şi ultima parte.
    -A mea? Cum aşa? întrebă şi-l privi curioasă. Dacă stătea să se gândească, erau fete mult mai talentate decât ea şi mai frumoase pe acolo, aşa că o uimea cerinţa lui. Întradevăr, ocazia era fantastică şi măgulitoare, tocmai de aceea nu putea refuza, dar tot curioasă era.

Sus In jos
Ryu Seop So

Ryu Seop So


Mesaje : 24
Data de inscriere : 13/04/2012

The walking away ! with you Empty
MesajSubiect: Re: The walking away ! with you   The walking away ! with you EmptyLun Apr 16, 2012 3:50 pm

Am pufnit in ras, fiind sigur ca imediat imi v-a raspunde cu un " Da " absolut. Curiozitatea ei nu-mi parea prea normala la o adolescenta in cautarea succesului. Totusi mi-am abtinut de la comentarii inutile.
- Sa zicem ca eu caut ceva natural si... nu foarte iesit din cotidian.
Nu stiu daca o minteam pe ea sau pe mine, dar incercam sa ma scot cumva. Adevarul era ca am ales-o pentru ca eu o placeam, dar astfel nu m-as fi putut justifica in fata nimanui.


Ultima editare efectuata de catre Ryu Seop So in Lun Apr 16, 2012 4:03 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Lee Seul Mi

Lee Seul Mi


Mesaje : 19
Data de inscriere : 16/04/2012

The walking away ! with you Empty
MesajSubiect: Re: The walking away ! with you   The walking away ! with you EmptyLun Apr 16, 2012 3:51 pm

  • Ridică din umeri, de parcă ar mai fi întrebat-o ceva, şi începu să-şi legene picioarele uşor. Îşi trecu limba peste buzele-i roşiatice şi apoi trase aer în piept. Îşi trecu degetele prin părul lung.
    -Nu foarte ieşit din cotidian, murmură încet, începând şă-şi onduleze o şuviţă pe deget. Se dădu jos de pe pervaz şi făcu doi-trei paşi, până când ajunse în faţa acestuia. Îşi puse palmele în şolduri şi-şi ridică privirea spre el, uitându-se drept în ochii săi.
    -Accept! surâse fermecător şi-şi dădu părul din ochi.

Sus In jos
Ryu Seop So

Ryu Seop So


Mesaje : 24
Data de inscriere : 13/04/2012

The walking away ! with you Empty
MesajSubiect: Re: The walking away ! with you   The walking away ! with you EmptyLun Apr 16, 2012 4:02 pm

Am privit-o cu un calm inselator, abordand un zambet sarmant, tratand-o cu acelasi sentiment viu ca prima data.
- Evident...
I-am raspuns, facand o plecaciune scurta in fata ei, inainte sa-i intind mana pentru a ne indrepta alene spre sala, unde vom putea vorbi in liniste si fara a fi stingheriti de altcineva.
- Mergem ?
Sus In jos
Lee Seul Mi

Lee Seul Mi


Mesaje : 19
Data de inscriere : 16/04/2012

The walking away ! with you Empty
MesajSubiect: Re: The walking away ! with you   The walking away ! with you EmptyLun Apr 16, 2012 4:03 pm

  • Ridică o sprânceană, sceptică, imediat cum îl auzi. Oh, ura când cineva era aşa de sigur pe el, în legătură cu ceva. În fond, la ce s-ar aştepta el? Să refuze? Cine ar fi fost atât de tâmpit încât să o facă? Ochii ei îl priviră cu o uşoară aroganţă.
    -Desigur, spuse şi îl prinse de braţ, clipind adorabil din genele-i lungi, frumos arcuite de rimelul cu care era dată. Îl privi calmă, pe sub ochi, fără a mai spune ceva.

Sus In jos
Ryu Seop So

Ryu Seop So


Mesaje : 24
Data de inscriere : 13/04/2012

The walking away ! with you Empty
MesajSubiect: Re: The walking away ! with you   The walking away ! with you EmptyLun Apr 16, 2012 4:04 pm

Am pasit cu putere, mergand cu pasi marunti, avand-o pe ea alaturi. Era o senzatie placuta, precum ceea a unui rege care stie ca-si v-a mosteni cat de curand intregul regat. Am scuturat scurt din cap, incercand sa-mi abtin astfel de idei.
- Spune-mi cate ceva despre tine...
Am incercat sa initiez o conversatie, mai mult din datorie decat din placere. Daca era dupa mine, m-as fi multumit doar sa-i fiu alaturi, privind-o.
Sus In jos
Lee Seul Mi

Lee Seul Mi


Mesaje : 19
Data de inscriere : 16/04/2012

The walking away ! with you Empty
MesajSubiect: Re: The walking away ! with you   The walking away ! with you EmptyLun Apr 16, 2012 4:05 pm

  • Începu să păşească lângă el, calmă şi sigură pe sine. Paşii ei erau hotărâţi, dar micuţi, graţioşi chiar. Îşi trecu lent degetele lungi prin păr şi apoi trase aer în piept.
    -Hmm, despre mine. Păi să vedem. Mă numesc Lee Seul Mi şi am 18 ani. Sunt la secţiunea de muzică şi teatru, plus că am avut câteva apariţii în televiziune, spuse calmă, începând să-şi onduleze o şuviţă pe deget, din lipsă de ocupaţie.

Sus In jos
Ryu Seop So

Ryu Seop So


Mesaje : 24
Data de inscriere : 13/04/2012

The walking away ! with you Empty
MesajSubiect: Re: The walking away ! with you   The walking away ! with you EmptyLun Apr 16, 2012 4:11 pm

M-am oprit din mers, in timp ce simteam cum chipul meu se crispeaza. Am lasat privirea in jos, incercand totusi sa mai surad odata, dar arogant, recunosc.
- Ma dezamagesti, la nici cinci minute te cand te-am vazut, Seul Mi. Nu-mi spune ca atunci cand cineva vrea sa afle ceva mai personal despre tine tu ii arunci in fata replica " Am avut cateva aparitii in televiziune "... Nu ma intereseaza asta, eu te vreau pe tine, cea fara dorinte mari si in care sa nu bata vreun reflector...
Am spus-o raspicat, exagerand pe alocuri, dar cu o sinceritate ca ma uimea si pe mine. Nu credeam ca pot trata astfel o fata, dar mintea mea imi era confuza. Eram insetat de persoana ei, pana in cel mai mic detaliu.


Ultima editare efectuata de catre Ryu Seop So in Lun Apr 16, 2012 4:14 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Lee Seul Mi

Lee Seul Mi


Mesaje : 19
Data de inscriere : 16/04/2012

The walking away ! with you Empty
MesajSubiect: Re: The walking away ! with you   The walking away ! with you EmptyLun Apr 16, 2012 4:14 pm

  • Tresări scurt când se opri şi oftă uşor. Era vanitoasă în mare parte. În plus, toate lumea se lăuda pe aici. Clătină din cap.
    -Mă scuzi, murmură uşor şi-şi retrase braţul, lăsându-l să cadă pe lângă trup. Trase aer în piept, şi fără a-l mai privi, deschise uşa, la o sală de clasă, goală, şi intră înăuntru, lăsându-şi pe bancă geanta. Merse apoi spre pervaz, şi se aşeză acolo, privind afară, absentă.

Sus In jos
Ryu Seop So

Ryu Seop So


Mesaje : 24
Data de inscriere : 13/04/2012

The walking away ! with you Empty
MesajSubiect: Re: The walking away ! with you   The walking away ! with you EmptyLun Apr 16, 2012 4:14 pm

Dupa ce mi se risipi tot orgoliul masculin care-l incerca mai rau, o prinse din urma si incerca sa-i zambeasca, desi stins si fara afectiune reala.
- Acum... Spune-mi ceva despre tine !
Am conjurat-o sa-mi vorbeasca deschis, apropiindu-ma de locul in care ea se facuse comoda si privind-o atent, asteptand sa-i aud un alt glas de aceasta data, care sa-mi indice ca determinarea mea a schimbat ceva inauntrul ei.
Sus In jos
Lee Seul Mi

Lee Seul Mi


Mesaje : 19
Data de inscriere : 16/04/2012

The walking away ! with you Empty
MesajSubiect: Re: The walking away ! with you   The walking away ! with you EmptyLun Apr 16, 2012 4:15 pm

  • Îi auzi paşii, apoi glasul, dar nu-l privi, fiind pierdută în acel peisaj.
    -M-am născut în Seoul, în mijlocul verii, când afară ploua torenţial. Poate de aceea îmi place atât de mult ploaia. Am fost atrasă de muzică, încă de mic copil, şi la 8 ani, urmam o şcoală de arte din Seoul. După un timp, când am crescut, din plictiseală am mers la câteva cursuri de teatru, dar ciudat, căci mi-a plăcut, aşa că am continuat să mă duc. Când am fost acceptată la această academie, la o lună după mutarea mea aici, mama s-a îmbolnăvit. A fost o perioadă grea, în care n-am mai vrut să cânt sau să fac ceva, dar mi-am revenit încetul cu încetul. Nu-mi cunosc tatăl, dar nu mă plâng, spuse calmă, zâmbind şters, nostalgic, chiar.

Sus In jos
Ryu Seop So

Ryu Seop So


Mesaje : 24
Data de inscriere : 13/04/2012

The walking away ! with you Empty
MesajSubiect: Re: The walking away ! with you   The walking away ! with you EmptyLun Apr 16, 2012 4:16 pm

Am zambit melancolic, luandu-i mana si ridicandu-o pana in dreptul chipului meu. Am avut initial gandul de i-o saruta, dar vazand ca probabil intuieste ce fac, am fost brusc sagetat de o emotie puternica. Mintea mi s-a luminat si am ranjit cu toata gura. Am tras-o pe ea aproape de mine, ducandu-i mana pana in spatele meu.
Mi-am apasat gura peste buzele ei, formand un sarut, din care speram sa nu reuseasca sa mai scape vreodata.
Sus In jos
Lee Seul Mi

Lee Seul Mi


Mesaje : 19
Data de inscriere : 16/04/2012

The walking away ! with you Empty
MesajSubiect: Re: The walking away ! with you   The walking away ! with you EmptyLun Apr 16, 2012 4:16 pm

  • Tresări când o luă de mână şi îşi întoarse privirea spre el, privindu-l la fel de absentă. Trase aer în piept şi încercă să zâmbească, dar nu reuşi, căci el o trase în braţele lui, şi buzele sale se presară peste ale ei. Obrajii începură să-i ardă, şi Seul Mi îl privi şocată. Îl împinse şi rupse sărutul.
    -Ce crezi că faci? întrebă furioasă şi se trase din braţele lui. Se dădu în spate, fără să-l scape din priviri.
Sus In jos
Ryu Seop So

Ryu Seop So


Mesaje : 24
Data de inscriere : 13/04/2012

The walking away ! with you Empty
MesajSubiect: Re: The walking away ! with you   The walking away ! with you EmptyLun Apr 16, 2012 4:16 pm

Instinctiv mi-am dus mana dreapta la buze, atingandu-le superficial. Am ranjit scurt, dar cu o parere ascunsa de rau.
- As putea sa-mi cer scuze, dar ar fi irelevant. Nu-mi pare rau... Ai trezit ceva in mine, iar eu am reactionat. Asculta-ma...Stiu ca voi fetele asteptati astfel de momente speciale, si vreti sa fie ceva deosebit, dar eu, nu numai in calitate de barbat, dar si ca persoana, nu pot sa astept ceva ce oricum nu v-a veni pentru mine. Am luat un moment si l-am facut special... Acum te intreb, ai simtit la fel ?
I-am marturisit totul dintr-o suflare, privind-o cu calm si urmarindu-i fiecare expresie cu teama.
Sus In jos
Lee Seul Mi

Lee Seul Mi


Mesaje : 19
Data de inscriere : 16/04/2012

The walking away ! with you Empty
MesajSubiect: Re: The walking away ! with you   The walking away ! with you EmptyLun Apr 16, 2012 4:31 pm

  • Îl ascultă şi obrajii îi luară foc şi mai tare. Se simţea atrasă de el, dar nu-i plăcea când cineva făcea aşa. Oftă şi se apropie de el cu paşi mici, apoi, când trupurile aproape li se lipeau, îi cuprinse chipul cu palmele şi, trăgându-l aproape de ea, îl sărută apăsat, nelăsându-i timp să reacţioneze în vreun fel. Rupse sărutul după câteva clipe şi-l privi în ochi.
    -Asta îţi răspunde la întrebare? întrebă şi surâse fermecător, trecându-şi blând degetele prin părul lui.
Sus In jos
Ryu Seop So

Ryu Seop So


Mesaje : 24
Data de inscriere : 13/04/2012

The walking away ! with you Empty
MesajSubiect: Re: The walking away ! with you   The walking away ! with you EmptyLun Apr 16, 2012 4:37 pm

Zambi cu toata gura, dezvelindu-si dintii de un alb stralucitor, si ii cuprinse talia, facand-o sa tresara sub puterea lui.
- Ai facut mai mult decat speram din partea unei adolescente...
Am raspuns, comparand-o pentru ultima oara cu celelalte tinere. Probabil ea urma sa fie singura tanara pentru mine, de acum inainte.
Sus In jos
Lee Seul Mi

Lee Seul Mi


Mesaje : 19
Data de inscriere : 16/04/2012

The walking away ! with you Empty
MesajSubiect: Re: The walking away ! with you   The walking away ! with you EmptyLun Apr 16, 2012 4:42 pm

  • Tresări când îi cuprinse talia cu braţul, trăgând-o lângă el, şi înconjurându-i gâtul cu braţele, îi trase chipul mai aproape de al ei, lipindu-şi fruntea de a lui. Îl privi în ochi zâmbind şi chicoti.
    -Eu sunt o adolescentă specială, spuse şi apoi îşi băgă o mână în părul lui şi îşi lipi din nou buzele de ale lui, trecându-şi lent limba peste ele. Îşi simţea obrajii calzi, dar nu-i păsa, căci senzaţia ce i-o provoca tânărul, era uluitoare.
Sus In jos
Ryu Seop So

Ryu Seop So


Mesaje : 24
Data de inscriere : 13/04/2012

The walking away ! with you Empty
MesajSubiect: Re: The walking away ! with you   The walking away ! with you EmptyLun Apr 16, 2012 4:48 pm

Desi ea incerca sa se apropie de mine, am impins-o in cele din urma pana cand spatele ei intalni duritatea unei banci. Am riscat, departandu-mi putin chipul zambitor de al ei, pentru a-i privi expresia, care speram eu sa fie una de siguranta sau macar de incredere.
Nici eu nu stiam ce urma, desi era evident pentru oricine, mie tot imposibil mi se parea, chiar si in acele momente certe.
Sus In jos
Continut sponsorizat





The walking away ! with you Empty
MesajSubiect: Re: The walking away ! with you   The walking away ! with you Empty

Sus In jos
 
The walking away ! with you
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Unoccupied :: Alternative :: Holurile-
Mergi direct la: