Unoccupied
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 The feelings I have are still close to how they were

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Urmatorul
AutorMesaj
Chang Tiffany

Chang Tiffany


Mesaje : 176
Data de inscriere : 13/04/2012

The feelings I have are still close to how they were Empty
MesajSubiect: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were EmptyMar Apr 17, 2012 5:53 am

Nu a fost o dimineata prea buna pentru ea,abia ca se trezi-se defapt nu a dormit deloc toata noaptea doar a stat cu ochi inchisi sperand ca va putea sa atipeasca macar dar nu a reusit,era vina ei ca nu reusea acest lucru,daca nu s-ar fi lasat afectata de toate lucrurile din trecut nu ar mai fi in starea in care este acum.
Se ridica lenes din pat,abia ce se imbraca,nu avea un stil anume la imbracaminte,deobicei poarta o bluza larga si o pereche de pantaloni scurti numai ca astazi si-a facut rezervare la restaurant,trebuia sa fie eleganta,nu puteam sa apar oricum.
Dupa ce s-a imbracat intr-o rochita lejera de vara aceasta iese din apartament indreptandu-se inspre restaurant,ajunsa acolo se aseaza la masa de langa fereastra pe care a rezervat-o nu cu mult timp in urma,atunci cand a facut rezervarea nu era in starea de acum.
Dupa ce s-a asezat la masa aceasta isi comanda o cafea cu lapte,nu dorea sa fie prea tare dar nici prea slaba pentru ca nu era inca obsnuita cu gustul cafelei desi mai bause de cateva ori.
Sus In jos
Kim Hyun Joong

Kim Hyun Joong


Mesaje : 161
Data de inscriere : 17/04/2012

The feelings I have are still close to how they were Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were EmptyMar Apr 17, 2012 6:05 am

Ora 8:13 a.m, alarma telefonului suna in continuu, nimeni nu o aude la un moment dat ma trezesc si privesc peretele alb, ma spal repede pe fata si maini..si imi gasesc o camasa si niste blugi cu care sa ma imbrac, cerul era senin, am tras jaluzelele lasand soarele sa curga in camera mea alba..ma duc la bucatarie unde nu gasesc nimic de mancare in frigider, oare chiar am uitat sa merg la cumparaturi?...
ii las un mesaj surorii mele si bani pentru cumparaturi pe masa si plec la restaurantul de pe strada paralele cu stomacul salivand..
ajuns la intrarea din restaurant imi caut un loc la o masa cat mai exteriorizata de lume gandindu-ma la meniul care ma asteapta


Ultima editare efectuata de catre Kim Hyun Joong in Mar Apr 17, 2012 6:52 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Chang Tiffany

Chang Tiffany


Mesaje : 176
Data de inscriere : 13/04/2012

The feelings I have are still close to how they were Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were EmptyMar Apr 17, 2012 6:19 am

Privea pe geam observand ,multimea de oameni care alerga agitata de colo in colo,elegnat am schitat un zambet bland ,pe buzele sale rozali ,fata sa exprima o stare de fericire desi aveea unele indoieli.Privise cafeau ,aveea si frisca de acesta data ,luase o inghtitura din aceea magnifica cafea, frisca aveea un gust dulgeac ,isi petrecuse limba peste buze ,simtind micile urme lasate de la frisca ,era destul de atenta incat sa nu se muradreasca cand bea cafea ,uneori se mai intampla asta cand era atat de neatenta ,pentru oameni acestia pareau atat de familiar dar era cu totul distanta de ei.
Asezase cu blandete cana pe suportul ei ,si privise pe fereastra vremea de afara era atat placuta , stia unde aveea sa meraga cand iesea de aici ,desi trebuia sa o ia pe acsa ,pentru ca hianele ii se pareau un pic cam incomode.Nu se plangea de acesta rochie chiar ii placea sa fie feminina .Chelnerul o intrebase daca mai dorea ceva ,acesta il refuzase nu era obsnuita sa bea prea multe lichide de dimineata sau sa manance.
Isi ddase din fata suvita de par care o deranja.
Sus In jos
Kim Hyun Joong

Kim Hyun Joong


Mesaje : 161
Data de inscriere : 17/04/2012

The feelings I have are still close to how they were Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were EmptyMar Apr 17, 2012 6:28 am

Vad ca multe locuri sunt ocupate...intreb chelnerul unde as putea sta mai retras si ce este cu aglomeratia asta de dimineata. pana la urma imi face semn spre o masa langa fereastra, retrasa putn de celelalte, avand doar doua locuri, unul ocupat de o domnisoara inalta, slabuta si frumoasa...se puteam observa cu ochiul liber, finetea chipului sau.
ii multumesc chelnerului si ma indrept fix spre masa aceea, ma opresc in dreptul locului gol si intreb scurt: Va rog, imi permiteti sau este ocupat?


Ultima editare efectuata de catre Kim Hyun Joong in Mar Apr 17, 2012 6:54 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Chang Tiffany

Chang Tiffany


Mesaje : 176
Data de inscriere : 13/04/2012

The feelings I have are still close to how they were Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were EmptyMar Apr 17, 2012 6:42 am

Inca buimacite de snetimente vechi din trecut ,imi intorc privire spre masa ,si observ un tanar care sedea la aceeasi masa cu mine.Aveea o privire blanad sub care parea a ascunde multe lucruri pe care omenirea inca nu le stia.L-am privit fix in ochii ,afisand un zambet increzator ,nu vroia sa il goneasca si pe acesta cu manierele sale proaste.Desi mai erau multe spatii cu un singur om la masa ,asta era daca aici il asezase chelnerul nu avea ce comenta. Trebuia sa sa taca ,daca aveea ceva de zis sa inceapa ele .Aveea o mica temere daca spune vreo prostie .Precis se uita la ea cu o fata iudata ,Sau poate o considera deja o ciudata .Nu era o persoana prea agreeata de multa lume ,doar cei care o cunosteau aveau habar despre ea.Uneori se facea destul de nenteleeasa.
-Este bine aici ,il intrebase pe acesta clipind destul de des, avand o stare de nervozitate.asteptand ca ceva sa se intample,sau sa para cineva nici ea nu stia ce astepta defapt.
Sus In jos
Kim Hyun Joong

Kim Hyun Joong


Mesaje : 161
Data de inscriere : 17/04/2012

The feelings I have are still close to how they were Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were EmptyMar Apr 17, 2012 6:48 am

Zambesc bland si ii raspund increzator: Da, de ce nu ar fi luand loc pe scaun
ii fac semn chelnerului sa vina si imi comand mancare frantuzeasca ca de obicei si o apa minerala, nu supotam cafeaua.
ma uit putin in jur si imi deschid telefonul uitandu-ma la ceas era: 9:01 a.m, aveam destul timp sa mananc, gandul imi revine la domnisoara firava din fata mea, cu ochii tremurand si buzele inclestate: oare ce i se intamplase, eram incojurat de lume buna sau mai putin buna asa ca imi pun barbia in cot si ma uit la ea spunandui ingrijorat: Ma scuzati, dar ati patit ceva?
Sus In jos
Chang Tiffany

Chang Tiffany


Mesaje : 176
Data de inscriere : 13/04/2012

The feelings I have are still close to how they were Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were EmptyMar Apr 17, 2012 7:01 am

Sa patesc ceva ,nu aveeam ce sa patesc ,oricum era prea multa liniste aici ,nu dernaja compania sa ,si avea niste trasaturi mai diferite ,mai aparte nu stia de ce ? spunea chiar ea asta ,mereu era de parere ca nu va vorbi cu un strain ,insa uite ca se intamplase ,de acesta data discuta cu un strain.Nu avea nici ea idee de ea.Dar acel strain o atragea intr-un sens detsul de ciudat ,daca il privea din cap pana in picioare precis il gasea foarte atragator,aveea o privire patrunzatoare si era destul de cmplicat sa descifreze ce acesta gandea.Mai luase o gura din cafeau sa ,era mult prea amara ca sa o bea pna la ultima picatura.
-Nu este nimic de care sa fi ingrijorata ,deocamdata .deocamdata de unde venea si acest deocamdata ,nici ea nu stia de ce spunea aceste cuvinte ,era prea complicata sa spuna ceva ,nu aveea idee ce ara putea sa il intrebe ,nu vroia sa faca vreo gafa ,si apoi acesta sa o priveasca cu dispret.Frecventezi des acest loc ,privindul in ochi inca incercand sa isi dea seama de intentile acestuia,nu prea reusea acest lucru ,ceva o bloca sa ajunga acoilo unde dorea ea.
Sus In jos
Kim Hyun Joong

Kim Hyun Joong


Mesaje : 161
Data de inscriere : 17/04/2012

The feelings I have are still close to how they were Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were EmptyMar Apr 17, 2012 7:13 am

ochii ei tremurau..privirile pe care mi le dadea erau foarte ocolite dar ma hotarasc sa ii raspund incepand sa tai mancarea din fata mea: da, locuiesc pe strada paralela si cum nu gasesc mereu mancare in frigider, vin aici.
incep sa gust din mancarea calda care imi da o senzatie de bine in stomac si zambesc satisfacut, si ma gandesc la surioara mea care probabil la ora asta ma injura, ma uit la domnisoara din fata mea si ii intind furculita si o bucata de mmancare :doresti?apropo nepoliticos din partea mea, cum te cheama?
Sus In jos
Chang Tiffany

Chang Tiffany


Mesaje : 176
Data de inscriere : 13/04/2012

The feelings I have are still close to how they were Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were EmptyMar Apr 17, 2012 7:51 am

Il privesc pe acesta nedumerita,pentru cateva clipe sunt pierduta de lume ,repede ma trezesc la realitate cand il aud pe acesta vorbind.Nu locuia foarte departe de aici ,dar ciudat eu treceam de pe la acest restaunrant cum de nu il vausem.Chang Tiffany sau Fanny ,dar Fanny imi zic doar cei apropiati.Ii zambise bland si apoi il privise cu interes ,avea un farmec aparte ce putea atrage orice fata.Nu parea deloc genul de tip care se joaca cu fetele,mai degraba pot spune ca este unul dintre putini barbati pe care i-am cunoscut cu un asemenea comportament.Nu prea aveam ce sa comentez despre barbatul care era cu mine la masa.
Eram un pic ganditoare,din cauza anumitor amintiri ,dar erau din trecut asa ca nu le dadeam prea mare importanta chiar daca mai reveneau din cand in cand,era stupid sa traiesc intrecut,am un viitor in fata si un prezent in care eu inca sunt si exist.
Sus In jos
Kim Hyun Joong

Kim Hyun Joong


Mesaje : 161
Data de inscriere : 17/04/2012

The feelings I have are still close to how they were Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were EmptyMar Apr 17, 2012 7:57 am

Fanny,zambaret nume,incantat de cunostinta Kim, nu doresti putina mancare?oferindui inca o data furculita, uitandu-ma la parul ei si ochii care pareaua sa priveasca intr-o alta dimensiune sau prin mine, cu siguranta avea ceva dar nu putea spune, probabil nu stiu nici ce, nici cum sa zica..
cafeaua din cana era pe terminate, probabil conversatia noastra nu va mai dura mult, si nici privirile noastre nu vor mai comunica nimic intre ele.
Sus In jos
Chang Tiffany

Chang Tiffany


Mesaje : 176
Data de inscriere : 13/04/2012

The feelings I have are still close to how they were Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were EmptyMar Apr 17, 2012 8:28 am

Refuzand politicos oferta acestuia ,apoi zambind ,nu eram genul de persoana care sa manace de dimineata ,am sa stau sa il privesc pe acesta daca este nevoie ,aveea acel ceva ce tututor le lipsea.Am schitat un zambet slab de acesta data pe fata ,aplecand capul usor si observadn ca terminase cafeau ,practic ea nu mai aveea ce sa faca in acest loc ,decat sa stea si sa il admire pe acesta .Uneori putea spera la lucruri mai bune ,dar niciodata nu veneau de buna voie.
-Nu doresc sa manac ,nu imi este foame,vrei sa vi la mine ,invitandul pe acesta ,oricum nu aveea ce sa faca ,si plus ca statea singura ,se plictisea pana si ea in acel apartament mare ,era intradevar mare ,nu aveea cu cine sa il imparta .Ii zambise dupa ce spuse acele cuvinte ,se ridica politicos ,si chemasera chelnerul sa ii faca nota de plata.
Sus In jos
Kim Hyun Joong

Kim Hyun Joong


Mesaje : 161
Data de inscriere : 17/04/2012

The feelings I have are still close to how they were Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were EmptyMar Apr 17, 2012 8:34 am

inecandu-ma cu mancarea din gura: poftim? vrei sa vin la tine ? oare la ce se gandeste cand a spus asta, asa de ranita este...hmm..mai am destul timp azi, as putea sa trec pe acolo..o privesc si vad cum corpul ei tremura intens de parca ar vrea sa scape din cusca asa ca ii zic ridicandu-ma de la masa: hai! lund mana ei firava si alba ca puritatea insasi, era atat de rece inseamna ca era sincera, imi iau geanta in spate pe un umar si geanta domnisoarei si o conduc spre iesirea din restaurant.
Sus In jos
Chang Tiffany

Chang Tiffany


Mesaje : 176
Data de inscriere : 13/04/2012

The feelings I have are still close to how they were Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were EmptyMar Apr 17, 2012 8:50 am

Dupa ce a auzit baiatul inivitatia pe care i-a facut-o,s-a uitat la ea socat si mai avea un pic si se ineca cu mancarea,stia ca trebuia sa taca din gura si sa nu ii spuna nimic dar ii placea compania baiatului de aceea a vrut sa il invite la ea.Era un baiat dragut si educat avea ce vorbi cu el,nu era la fel ca si alti baieti pe care i-a intalnit imediat se uitau doar la infatisarea ei ci se purta frumos si discutia pe care au purtat-o era una normala.
-Esti bine? Vroia sa il intrebe dar gestul pe care l-a facut a luat-o prin surprindere si nu stia ce sa spuna,credea ca s-a speriat sau i-a trecut cine stie ce prin cap cand ea l-a invitat la ea,dar se pare ca baiatul era destul de entuziasmat,chiar stia cum sa se poarte cu o fata.
-Umm nu cred ca stii unde stau mai bine m-ai lasa sa te ghidezincep sa chicotesc cand ii spun acest lucru baiatului ce ma conducea inspre iesirea din restaurant.
Sus In jos
Kim Hyun Joong

Kim Hyun Joong


Mesaje : 161
Data de inscriere : 17/04/2012

The feelings I have are still close to how they were Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were EmptyMar Apr 17, 2012 9:00 am

da asta asa e, nu aveam de unde stii unde sta si drumul pana acolo asa ca dadu drumul mainii si incetii pasul usor lasand-o pe ea in fata: scuza-ma,mergi inainte te rog,
in timp ce mergeam, butonam telefonul spunandui surioarei mele ca nu stiu cand voi ajungge acasa si daca a terminat cumparaturile.
stateam la semafor si asteapta sa se faca verde, nu intelegeam prea bine de ce ma duc cu aceasta fata la ea acasa,dar eram curios sa vad ce se va intampla..era prea firava pentru alte fete.
Sus In jos
Chang Tiffany

Chang Tiffany


Mesaje : 176
Data de inscriere : 13/04/2012

The feelings I have are still close to how they were Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were EmptyMar Apr 17, 2012 10:12 am

Observand ca se deprtase de mana mea am continuat sa merg ,privind in fata drumul care era atat de diferit de acesta data ,mereu il parcurgeam singura ,nu ma plangeam orice as face totul era la fel ,inca tot mergand,cu capul lasat in jos ,priveam pamantul si stropi de ploiae care incepeau sa curga incetul cu incetul ,am luat de la gat acel lant pe care il avusem ,privindul ,era singura amintire de la persona la care tineam cel mai mult.Deseori ma plimbam ca si un copil ratacit incercand sa uit strazile.
Nu este nimic ,nu trebuie sa te ingrijorezi ,ajungand in sfarsit la aprtamentul acesteia ,era un apartament comod si destul de frumos ,desi uni puteau spune ca sunt imgamfata si plina de fite nu era asa.De cele mai multe ori eram ranita de cei din jur ,incercam sa zambesc nu vroiam sa imi arata supararea sau sa ii sacai pe cei din jur , poftindul pe acesta inauntru ,si mergand in bucatarie.Venind cu doua pahare in mana ,nu stiam ce dorea sa ea acesta ,nici nu ii cunosteam obiceiurile.Am zambit slab ,si mi-am prins parul in coada.
Sus In jos
Kim Hyun Joong

Kim Hyun Joong


Mesaje : 161
Data de inscriere : 17/04/2012

The feelings I have are still close to how they were Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were EmptyMar Apr 17, 2012 10:19 am

pasesc in apartamentul fetei si ma uit in jur, totul era ok numai ea nu era din cate observam, ma descalt si pasesc mai mult, asezandu-ma pe canapea , camera mirosea frumos daca nu ma insel era acelas parfum pe care il degaja in jurul ei.
ma simteam bine, era o atmosfera placuta dar unde era fata, o vazusem utima data in bucataria ei sper sa nu faca vreo prostie : hei tu! unde te-ai dus?
Sus In jos
Chang Tiffany

Chang Tiffany


Mesaje : 176
Data de inscriere : 13/04/2012

The feelings I have are still close to how they were Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were EmptyMier Apr 18, 2012 2:25 am

Ce era sa patesc ,nu era ca faceam eu ceva rau ,doar am mers sa aduc niste pahare ,si doua prajituri ,erau destul de arataose ,si aveeau multa frisca ,am asezat paharele pe masa ,si apoi farurile cu prajitura ,inca nu imi era foame,iinsa macar pe acesta sa il servesc .
Dupa aceea merse in camera sa si se schimbase de aceea rochie pe care o purtase ,lunadu-si hainele sale obinuite ,acea bluza destul de larga si acei pantalonasi scurti pe care ii purta.
-Nu fac nimic rau ,nu trebuie sa te ingrijorezi acum mai trebuia decat sa vad ce vrea sa bea ,suc sau poate aveea gusturi rafinate daca comandase mancare fratuzeasca.Deobicei personale care comanda astfel de mancare sunt mai elegante.
-Ce doresti ,suc vin sau sampnieridicandu-se de pe canape si mergand sa ia din frigider ceea ce acesta dorea ,privea inca nedumerita spre el ,aveea aceasi privire oricat incerca sa descifreze ce sgandea nu reusea.De aceea il gasea atat de diferit.
Sus In jos
Kim Hyun Joong

Kim Hyun Joong


Mesaje : 161
Data de inscriere : 17/04/2012

The feelings I have are still close to how they were Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were EmptyMier Apr 18, 2012 2:35 am

eram destul de uimit de caracterul ei de inainte si acum...faptul ca mi-a adus prajitura, nu am mai mancat demult asa ceva,si cata frisca...vroia sa se compare cu prajitura sau ce?!
- sampanie te rog dar nu trebuia sa te deranjezi
privesc in continuare la camera ei imensa, ma hotarasc sa gust din prajitura pe care mi-a dat-o,incep sa mestec iar fata mea adopta un zambet de satisfactie:e buna prajitura, mutlumesc
daca le-a facut ea era si mai bine, avea un punct in plus din partea mea.
Sus In jos
Chang Tiffany

Chang Tiffany


Mesaje : 176
Data de inscriere : 13/04/2012

The feelings I have are still close to how they were Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were EmptyMier Apr 18, 2012 2:55 am

Eram sigura ca acesta dorea sampania ,am mers in bucatarie ,luand cautand acea sticla de sampanie ,ciudat cum de o fata ca mine aveea o bautura in casa.Nu era ca obisnuiam sa beau doar o tineam pentru ocazi speciale sau pentru cand veneau inviati .Nu eram o persoana foarte activa mai ales ,cand venea vorba sa merg intr-un loc mai public ,uneori chiar invetam minciuni banale ca sa nu ajung.Nu eram genul de persoana petrecareata si plus ca nu aveeam pe nimeni care sa vina cu mine.La un momentdat ti se uraste tot singura fara nimeni.Ma intrebm cum de il invitasem pe acesta aici,chiar nici eu nu aveeam vreo idee.Oare paream chiar asa de disperata in ochi lui ,nu puteam sa inteleg cum ma vedea.
-Da ,ma bucur ca iti place ,venind cu samapnia intr0un final ,apoi asezand paharele pe masa ,si cu delicatete turnand lichidul,nu stia cat are sa bea acesta asa ca ii puse cum era ea obisnuita sa ii puna.Apoi se asezase si ea pe canapea privindul ,aveea niste trasaturi atat de diferite de alti ,el parea a fii intangibil.Oare sa mai spuna ceva ,era acum confuza din nou sa inceapa ea un subiect de discutie sau sa il lase pe acesta.
Sus In jos
Kim Hyun Joong

Kim Hyun Joong


Mesaje : 161
Data de inscriere : 17/04/2012

The feelings I have are still close to how they were Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were EmptyMier Apr 18, 2012 3:00 am

ma uitam cum toarna acea sampanie in pahar, era asa firava si lipsita de putere,nu stiam ce putea scapa mai intai, mana sau paharul, eram incordat in momentul acela dar a avut succes si am suflat usurat.
- multumesc, scuza-ma ca te intreb dar unde lucrezi? probabil suna destul de ciudat intrebarea pentru ea, dar Fanny mi se parea o fata de incredere si sincera de cand am vazut-o, ceva o tortura pe dinauntru iar ramasitele se puteau vedea pe exterior cand se misca si deschidea gura.
Sus In jos
Chang Tiffany

Chang Tiffany


Mesaje : 176
Data de inscriere : 13/04/2012

The feelings I have are still close to how they were Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were EmptyMier Apr 18, 2012 3:22 am

Acesta de cand venise era ingrijorat,poate ca nu isi sunase iubita ,sau ca era cineva de care ii pasa mult ,nu stia nici ea de unde venea aceea stare .Acesta aveea un chip angelic,si o voce care te facea sa tremuri in fata sa ,corpul te patrundea de fiori cand acesta vorbea .Si nici ea nu putea explica acesta senzatie .Doar afisase acel zambet obisnuit .
-Actrita si cantareata,insa la actorie nu se ivise prea multe roluri ,si nici unul nu fusese prea important,poate era din cazua antitalentului meue ,pe care il aratam ,mereu eram mai diferita de celelate ,nu gaseam vorbele potrivite pentru a spune ceva sau a purta o discutie cu acesta ,insa la urma se va plictisi de statul aici si va pleca.
-Si tu unde lucrezi ,si te vad ingrijorat?oare de ce era asa de ingrijorat ,erau fel si fel de ganduri niciodata nu gaseai cel mai potrivit moment pentru a face ceea ce vroiai .Privind spre sampanie si asezand sticla pe masa ,luand si ea loc mai deprate de acesta .Daca pentru un moment ar putea sti ce se afla in mintea oamenilor cu care sat de vorba ar fi si ea feiricita insa in acest moment prefera sa nu sti ,ii era teama de ce avea sa gasesca.
Sus In jos
Kim Hyun Joong

Kim Hyun Joong


Mesaje : 161
Data de inscriere : 17/04/2012

The feelings I have are still close to how they were Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were EmptyMier Apr 18, 2012 3:29 am

- actrita spui?!..hm si eu sunt specialist in actorie si dans[ lund alta gura de sampanie]
se pare ca fata era mult mai priceputa decat vedeam eu, era prea firava oricum pentru lumea dura a teatrului,era o pasare in colivie imi era teama pentru ea:
[/b]- nu sunt ingrijorat,dar tu esti bine? de la restaurant te vad apatica si tremurand, ce te apasa asa mult incat nici sa te apropii la o distanta rezonabila de un om nu poti?[ privind-o suav si intelegator asteptand un raspuns cat mai bun si inteligibil din partea ei]
Sus In jos
Chang Tiffany

Chang Tiffany


Mesaje : 176
Data de inscriere : 13/04/2012

The feelings I have are still close to how they were Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were EmptyMier Apr 18, 2012 3:58 am

Nu numai el ma vedea firava ,asa eram eu nu prea ma apropiam de oameni ,eram mai distanta ,asteptam si toto asteptam sa vad ce se intampla poate ,poate ca eu vroiam defapt sa opresc timpul ,ceasul de pe peretele meu anunta deja ca era amiaza ,si ea cea facea doar statea si isi arata prostia.Pasiune de unde sa gasesti asa ceva ,cand intr0un final am sa ma parbusesc si am sa uit de lume atunci cred ca va fi cel mai bine.Am stat inca privindul pe acesta nu imi gaseam cuvintele ,imim spuse ca sunt apatica ,dar nu era asa eram de felul meu mai distant de cei din jur .De mica fusese asa ,isi aducea aminte ca la un momentdat parinti sai isi facusera griji pentru ea ,vrand sa o duc la ospiciu ,insa renuntasera intr-un final cand doctori i-au asigurat ca nu este nimic grav cu acesta ,era doar ea mai diferita ,uneori pierduta in lumea ei.
-Sunt bine ,si nu sunt deloc apatica ,sunt doar precauta ,precauta de la ce ,sa nu cumva sa iti placa de acesta ,haide acum devenea ea isterica si parea o ciudata ,nu aveea niciodata sa fie normala.Sau macar sa lase o impresie buna in fata unei persoane.Stia ea de ce era asa nu vroia din nou sa se lase pacalita si apoi sa fie singura care va cadea in propia capcana.
Sus In jos
Kim Hyun Joong

Kim Hyun Joong


Mesaje : 161
Data de inscriere : 17/04/2012

The feelings I have are still close to how they were Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were EmptyMier Apr 18, 2012 4:04 am

nu stiam ce vrea sa spuna cu asta dar preocupata pentru ce? eram cumva palid la fata , aveam pojar, imi pierdusem banii sau ce?...poate doar m-am pierdut in privirea ei care tremura in continuare si ma chema in semn de ajutor:
ma ridic dupa canapea si ma duc la ea - esti bine? tremuri, ce ai patit? sunt cumva incomod? poate a fost nepoliticos din partea mea sa accept invitatia unei domnisoare ca tine tocmai la ea acasa, imi cer scuze aplecandu-mi putin capul si sarutandu-i mana dreapta atat de alba si firava,se putea rupea in cateva secunde daca o fortai prea tare si aveam sentimentul ca nu as putea face niciodata asta mai ales ei.
Sus In jos
Chang Tiffany

Chang Tiffany


Mesaje : 176
Data de inscriere : 13/04/2012

The feelings I have are still close to how they were Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were EmptyMier Apr 18, 2012 4:23 am

-Dar nu tremur ,asta este ciudat ,si ma simt bine oricum iti sunt recunoscatoare pentru griji ,afisand un zambet dulce pe fata .Nu trebuia deloc sa se ingrijoreze pentru ea,era doar asa din fire.Dar cand acesta se apropiase de ea ,simitise un sentiment ciudat ,nu stia cum sa le explice,era destul de ciudat simtise buzle acestuia care facuse contact cu pielea sa ,erau atat de fine,de diferite ,si parul sau ,parfumul lui care imi invada spatiul.Aveea acel parfum special ,care l facea dur insa in acelasi timp aveea un aer misterios.Acum te atragea in capcana sa,era ciudat nici eu nu puteam explica aceste sentimente.
-Nu trebuie sa iti faci griji in prinvinta mea
Sus In jos
Continut sponsorizat





The feelings I have are still close to how they were Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were Empty

Sus In jos
 
The feelings I have are still close to how they were
Sus 
Pagina 1 din 13Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Unoccupied :: Timp liber :: Restaurant-
Mergi direct la: