Unoccupied
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 The feelings I have are still close to how they were

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Urmatorul
AutorMesaj
Kim Hyun Joong




Mesaje : 161
Data de inscriere : 17/04/2012

The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 EmptyDum Iul 08, 2012 1:18 pm

Deschid ochii buimacit,auzind doar linistea in casa,ma uit la ceas era trecuta de pranz,la naiba,adormisem,ma ridc din pat strigando pe aceasta,nu era in casa,dar telefonul eisi lucrurile erau inca aici.
Ma simteam oarecum parasit,ce facea fata in tot acest timo si de ce nu vroia sa dau de ea?! Facusem ceva gresit sau o ranisem:La naiba zic dand cu pumnul in perete si enervandu-ma,nu ma simteam bine deloc ca plecase fara sa zica macar sau sa imi lase vreun mesaj,disparea mereu fara urma,lasandu-ma ca prostul sa imi fac griji pentru si sa ii duc dorul,intelegeam ca vrea sa fie singura dar macar sa imi spuna.
Nu Iimi doream sa pateasca ceva sau se piarda si mai ales sa se indragosteasca cineva de ea,fiindca ajungea cu singuranta la urgenta.Saraca se plictisise langa mine.
Sus In jos
Chang Tiffany

Chang Tiffany


Mesaje : 176
Data de inscriere : 13/04/2012

The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 EmptyLun Iul 09, 2012 4:14 am

Inca fiind la cofetarie savurandu-si cicolota calda ,privea de jur imprejur ,erau destul cupluri ,aratau atat de fericite numai cand le vedea chicotea incet gandindu-se oare cum e viata lor de cuplu.Se uita-se la ceas,deja trecu-se o ora si ea era inca la cofetarie ,ar fi timpul sa se intoarca acasa poate ca l-a pus pe ganduri si deja a stat si ea prea mult.
A plecat si fara prea multe lucruri la ea,telefonul nici nu s-a gandit sa-l ia,ce proasta putea sa fie ,cum sa nu isi i-a telefonul la ea,cel putin daca il avea putea sa il anunte si pe el unde este.
Suspina usor ridicandu-se de la masa ,dand sa plece dar i-a fost atrasa atentia de prajiturile ce erau acolo si se decis-se sa ii duca si lui ceva dulce.Acum ca luase ceea ce a vrut de la cofetarie se indrepta-se inapoi la el acasa dar nu inaite de a trece pe la ea acasa pentru a-si lua si ea cateva haine de schimb.
Termina-se de luat ceea ce a trebuit si ajunse la el acasa,intra-se pe usa descaltandu-se,inca era in sufragerie cu prajitura pe care o luase pentru el in mana si hainele pe care le luase de acasa.
Sus In jos
Kim Hyun Joong

Kim Hyun Joong


Mesaje : 161
Data de inscriere : 17/04/2012

The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 EmptyLun Iul 09, 2012 9:25 am

Fata ma innebunise complet,minutele treceau ca nebunele si ele,stateam in biroul meu incercand sa lucrez dar nu puteam,sfarsind prin a inchide laptopul si a ma da cu capul de lemnul rece al biroului oftand adanc.
Ma ridic greu de pe scaun dar in momentul cand aud usa,zbor spre sufragerie,alunecand pe parchet si picand in patru labe,uitandu-ma la ea de jos,zambind ca un idiot dar rasufland usor,ma uit la ea,era asa comoda iar eu imi facusem griji pentru ea,ma ridic scuturandu-ma si vazand prajitura,lund-o din mainile ei firave si asezand-o pe masa,uitandu-ma la ea cuprins de oftari adanci:Sper ca esti bine ii zic fetei trecand pe langa ea si aranjandu-i incaltamintea si jacheta,fata asta ma aducea in stari de nebunie si nu cred ca putea intelege asta.
Sus In jos
Chang Tiffany

Chang Tiffany


Mesaje : 176
Data de inscriere : 13/04/2012

The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 EmptyLun Iul 09, 2012 10:11 am

As vrea ca uneori sa ii dau inimi mele o puza ,o zi de rasuflare cand sa isi risipasca toata durerea pe care a simtit-o in acesti ani si singuratatea care a coplesit-o .,zambi cand il vazuse pe acesta ,care parea atat de cuprins de emoti cand o zari ,isi prinse buclele jucause care veneau peste fata sa intr-o coda lejera pe care o lasa sa aleunce usor pe umarul ei ,dezgolit ,avand o bluza larga care aluneca pe un umarul ei drept in jos si il lasa la iveala ,pantaloni scurtii care ii arata picioarele ,se apleca spre acesta si il privi ,punanundu-se in sezut ,mai exact se aseza turcesete ,si il privi pe acesta intinzandu-i prajitura ,si inchizand usor ochi ,oare era ranit ,nu stia ce sa zica ,daor observase ca era foarte fericit cand o vazuse pe acesta ,sacana locuinta ,si isi lasa-se gameantaul asa fara nici un pi de jena in fata usi,obraji ei prinse o culoare mai rosiatica ,muscandu-si usor buza ,si incercand sa nu para o proasta in fata sa .Cand se va invata minte sa fie si ea mai matura ,era asa o copila ,se vedea ca o prosta rasfatata ,pe care mai nimeni nu o placea .Isi duse mainile pe glezne si il privi inca pe acesta ,deschizand bareta de la sandalele ,si dandu-le jos.
-Sunt bine ,nu ai de ce sa iti faci griji ,dand deseori din cap afirmativ ,nu vroia ca ael sa se ingrijoreze prea tare pentru ea.
Sus In jos
Kim Hyun Joong

Kim Hyun Joong


Mesaje : 161
Data de inscriere : 17/04/2012

The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 EmptyLun Iul 09, 2012 10:29 am

Suflu usurat din nou la auzul cuvintelor sale,si ii prind obrazul in mana mea,privindu-i bagajul,acesta venise la mine.lucru de care ma bucuram si mai tare ,nu trebuia sa o presez asa,ce bine imi parea ca femeia vietii mele va sta langa mine in orice clipa.
:Multumesc ii zic tragand-o peste mine si sarutand-o,cuprinzindu-i buzele cu putere poate putin prea violent,dar statea asa de inocenta si nevinvata in fata mea,vroiam sa imi primesc rasplata ca am asteptato ca un tampit in fata usii,nerabdator sa ii observ privirea scumpa si corpul ei plin de senzualitate.
Imi miscam buzele intr-un ritm alert,jucandu-ma cu limba mea prin locui ei umed si dulce,tocmai mancase prajitura cu cicolata daca nu ma inselam,acum devenea si mai dulce in fata mea,vrajitoare mica ce era.
Sus In jos
Chang Tiffany

Chang Tiffany


Mesaje : 176
Data de inscriere : 13/04/2012

The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 EmptyLun Iul 09, 2012 10:42 am

Il privea inca ca si un copil mic ,si isi clatina capul usor in partea stanga ,privi un pic rusinata si vazu ca acesta o trase peste el ,sarutamd-o violent ,il simti atat de aproape de ea ,isi strecura subtil limba si se juca cu a lui ,in timp ce isi duse mainile pe pieptul lui ,Parul i se desfacu si aluneca usor peste fata ,decolteu de pe umarul ei pica lent la mijloc ,observandui'se sutienul ,care era din matse ,acesta era brodat cu dantela ,vru sa se dea de pe el ,pentru a-l lasa sa respire ,se ridica usor de pe el ,si il privi pe acesta in ochi ,realizand ca ii se observa decolteul adanc.Il privi pe acesta ,punandu-si capul pe pieptul sau ,si privi camera ,era atat de docila si diefrita ,tine ca in zilele candd era inca o copila mica obisnuia sa planga din orice ,era o persoana care putea fi ranita usor ,mai ales de cei la care tinea ,
Sus In jos
Kim Hyun Joong

Kim Hyun Joong


Mesaje : 161
Data de inscriere : 17/04/2012

The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 EmptyLun Iul 09, 2012 11:03 am

Aceasta iar ma respise,deschid ochii iesind din magia sarutului si ducandu-mi mana la gura,observandu-i sutienul din care sanii mei putea vibra inca la ceea ce facusem,cat de moi pareau de parca vroiau sa ma joc cu ei mereu si adorm intre ei in fiecare noapte dar ce nebun puteam fi,ma ridic de pe jos,lund prajitura cuminte si incepand sa mananc din ea intr-un ritm alert pentru a uita de imaginea incitanta pe care o vazusem,era dragut din partea ei sa imi aduca prajitura:Multumesc,nu trebuia scump-o,iti puteam face eu una ii zic zambind larg si lasandu-mi la vedere dantura perfecta pe care femeile de la munca o adorau,aruncand ambalajul la gunoi si lingandu-mi buza de jos.
Sus In jos
Chang Tiffany

Chang Tiffany


Mesaje : 176
Data de inscriere : 13/04/2012

The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 EmptyLun Iul 09, 2012 11:40 am

Il privea pe acesta cum se indrepta-se lua-se prajitura si se du-se in bucatarie,merse dupa el,asezandu-se la masa si privindu-l in continuare,zambea cand il vedea dar l-a respins din nou,ce proasta putea sa fie,cine stie ce va crede acum acesta.
De ce l-a respins? Nu stia nici ea sa raspunda,se simtea bine cu el si actiunile pe care le facea dar totusi l-a respins,probabil era doar ea egoista si gandea prea mult la ceea ce trebuia sa faca si la faptul ca ar putea gresi.Cum sa greseasca ,acum suna ca o paranoica.
-Nu stiu daca iti place? hmm putea sa ii faca o prajitura si el dar nu vroia sa se deranjeze pentru ea deorece avea destule de facut si era ocupat din cauza locului lui de munca ,prefera sa nu ii faca probleme cu caprociile ei de copil mic.Se uita la el avea o dantura asa de frumoasa ,sigur avea multe fane la munca ,actiunile lui o faceau sa se piarda si sa nu mai stie nici despre ce vorbea.
-Si ziua ta cum a fost? il intreba-se apropiindu-se de el si sarutandu-l scurt pe gura.
Sus In jos
Kim Hyun Joong

Kim Hyun Joong


Mesaje : 161
Data de inscriere : 17/04/2012

The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 EmptyLun Iul 09, 2012 12:07 pm

Glumesti? o apuc pe aceasta de mana si privind-o serios in ochi,ochii ei de caprioara care tocmai picase in capcana dulce a iubiri:-Am stat ca un idiot asteptandu-te si facandu-mi griji,am facut gaura in birou de la cate lovituri am dat cu capul,saruta sa treaca ii zic aratand spre cap si zicand ultimele cuvinte pe un ton alintat si ochii de motan spre ea,imi era draga scumpa de ea,nu era vina ei ca era asa draguta uneori,dar eram un barbat cu principii si prioritati iar ea era acum prioritatea mea si trebuia sa ma satisfaca cum o satisfaceam eu pe ea,si chiar imi placea prajitura pe care mia aduso,dar adevarata prajitura era ea din ziua aceea,mai dulce ca niciodata in fata mea.
Sus In jos
Chang Tiffany

Chang Tiffany


Mesaje : 176
Data de inscriere : 13/04/2012

The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 EmptyLun Iul 09, 2012 12:31 pm

Sa glumeasca,nu avea cu ce sa glumeasca il privea pe acesta in ochii,era atat de serios,nu ii placea sa il vada asa dar era vina si a ei ,putea macar sa ii spuna ceva.A stat dupa ea facandu-si griji ,putea fi asa de atent si de protectiv cu ea ,nu trebuia sa il ingrijoreze ce i-a facut acum ,la facut sa se piarda fiind cu gandul la ea si la bunastarea ei.
Ii privea cum ii arata-se unde se lovise,semana ca un motan mic si rasfatat,ii puse mana acolo unde s-a lovit mangaindu-l usor dupa care se apropie usor sarutandul pe cap .Nu se putea abtine cand il vedea mereu zambea si se simtea bine.
Ii privea buzele,mereu erau asa de frumoase,ce proasta putea fi ,cum sa se intrebe asemenea lucruri,normal ca erau .
Sus In jos
Kim Hyun Joong

Kim Hyun Joong


Mesaje : 161
Data de inscriere : 17/04/2012

The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 EmptyLun Iul 09, 2012 1:11 pm

Aceasta ma pupase,puteam sa mor linistit acum cu zambetul pe buze,cel adus de ea si gesturile ei atat de adorabile.
Ii iau mana aducand-o spre inima mea si privind-o bland in ochi ei plini de sinceritate,uneori confuzi,chiar nu stiam ce se afla in adancul ei,cateodata aveam impresia ca stiu dar stiam cu siguranta un lucru: cu totul era a mea.
Dormi cu mine,vreau sa te simt langa mine cat dorm fara sa dispari nicaieri,vreau sa ma trezesc cu tine langa mine ii zic lund-o pe sus in brate si ducand-o in camera mea,asezando pe pat si inchizand usa si jaluzelele,trantindu-ma in patul moale,si maraind pe langa ea,asezand pernele,si punandu-ma pe pieptul ei moale si fin care ma adora la fel cul il adoram si eu..
Sus In jos
Chang Tiffany

Chang Tiffany


Mesaje : 176
Data de inscriere : 13/04/2012

The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 EmptyMar Iul 10, 2012 11:14 am

Il privi pe acesta si inchise ochi ,daca vroia sa doarma ea nu avea ce sa zica ,doar il va lasa ,oricat de mult are vrea sa fuga de acest lucru ,nu putea somnul era ceva normal ,poate ca era ea o ciudata si nu avea prea multe de facut sau spus .Dar avea sa ramana langa el ,statea pe pat simti partur si se inveli in ea ,desi inca nu avea somn ava sa ii faca pe plac acestuia ,ciudat ea safaca ceva pentru cineva .Nu putea minti imaginea ei parea a unei fete care era frumoasa si avea totul dar sincera tot se simtea goala pe dinauntru ,nu stia de ce ?Il pivi pe acesta ,vazu ca inchise ochi ,decise si ea sa adoarma intr-un final ii va veni somnul .Chiar daca nu vroia sa doarma ,ciudata de ea ,vroia ceva si nu stia ce ,o dorinta ceva ,ce o putea faca sa zambeasca pe deplin ,nu erau bani si nici alte cadorui ,dar o bantuia imaginea cuiva de multa vreme ,nu avea habar ce era cu acea imagine .Uneori parca nu o lasa in pace ''Shhhh ca oameni dorm '' incepu sa vorbeasca cu ea insusi ,nimeni nu putea sa stea sa ghiceasca ce gandeste ea ,mintea ei parea goala dar intradevar era plina de ganduri ,multe uitate sau poate nespuse ,durea atat de tare cand se lupta cu ea insusi ,si mereu pierdea .
-Am sa dorm ,daca asta doresti ,spuse pe un ton rece al voci ,parand schimbata ,isi inchise ochi ,nevazand nimic ,doar intuneric ,in mintea ei nu erau o gradama de vise doar cateva si acestea erau acoperite de distanta si bariera care o forma in jurul ei.Ridica mana in aer ,si privi ,incerca sa vada ceva parca ,dar tot era la fel ,nimic nu se schimba ,mintea iarasi ii era plina de ganduri .Totul arata atat de familiar si totusi o speria mo dezgusta propia persoana.Daca sar intreba pe ea insusi ce vrea sau ce gandeste precis ar trebui sa vina cu argumente bune prin care sa isi demonstreze ca este cu adevarat importanta ,deseori se gandea ca ar fi trebuit de mult sa se retraga intr-un loc la munte ,intr-o cabana ,undeva frumos decorat dintr-un lemn ,mereu visa cand era mica sa meraga la munte ,sa se joace cu zapada sa stea in fata semineului ,sa bea ciocolata calda si la sfarsitul zile sa povesteasca .Prezentul si viitorul parea ca o sperie ,si niciodata nu vroia sa mearga prea departe.
Sus In jos
Kim Hyun Joong

Kim Hyun Joong


Mesaje : 161
Data de inscriere : 17/04/2012

The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 EmptyMar Iul 10, 2012 12:00 pm

Zambesc avand-o pe aceasta aproape cu totul de mine,simtindu-i parfumul si putand sa stau linistit,eram obosit,dar acest lucru nu durase prea mult,cand tonalitatea vocii ei facuse contact cu urechea am deschis brusc ochii,ridicandu-ma in sezut si privind-o pe aceasta:-Ai patit ceva? Te simti prost sau am gresit cu ceva? o intreb pe aceasta calm si serios,ridicandu-ma din pat si sprijinindu-ma de pat in cele din urma.Daca facusem ceva rau trebuia sa imi zica,nu suport minciuna si nici nu aveam sa o tin cu forta langa mine,daca vroia sa plece putea face asta.
Eram prea dus cu pluta sa cred ca o femeie ca ea,frumoasa si finuta,plina de sensibilitate,libertatea de a se exprima si a fi cat mai speciala posibil,avea sa stea langa mine,un dezordonat sentimental,fara prea multe decizii in viata sa,si fara a putea oferii senzatile placerii ce le dorea,lucrul aceasta ma facuse sa dau cu pumnul in peretele camerei,cu spatele la ea si muscandu-mi buza de jos.Ii deschid usa camerei,asezandu-ma pe fotolioul de pe diagonala cu patul,privind-o cum statea inocenta si ganditoare,rece si visatoare,dar de data asta nu visa la mine sau ceva,ma dispera situatia asta,eram recalcitrant uneori dar nu aveam ce face.Daca vroia sa plece,putea sa o faca,si daca vroia sa vina inapoi putea sa faca asta oricand,deja inima mea era deschisa spre ea dar inchisa spre vreun viitor apropiat.
Sus In jos
Chang Tiffany

Chang Tiffany


Mesaje : 176
Data de inscriere : 13/04/2012

The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 EmptyMar Iul 10, 2012 4:38 pm

Nu era el vinovat cu nimic ,ea era cea vinovata ,cum putea sa se comporte asa ,isi petrecu degetele ei subtiri si delicate peste materialul subtire si pufos la atingere ,privind camera .Si observandul pe acesta care era nervos ,observa ca pleca din camera ,privi in jos ,fara sa realizeze lasa ca stropi de apa sa se prelinga pe obrazul ei ,petele de pe patura erau larimile care ii curgeau ,nerealizand ca plangea .Doar avea momente cand se simtea respinsa si rece .Parea speriata ,dar el se vedea vinovat din vina ei ,decise sa ii arate ca nu este asa ,se ridica din pat usor ,isi arnja parul ciufulit ,stergandu-si usor lacrimile ,nu vroia sa para asa de slaba in fata sa .Se apropie de acesta ,si il imbratisa ,nu vroia sa credea ca el este devina .
Dar ea de mica era asa complicata ,avea o fire greu de despicat ,Nu putea sa il lase asa ,desi uneori simtea ca acesta este distant de ea ,vroia sa ii dea o pauza inimi ei triste ,nu mintea ,nu era intocmai persoana care sa minta .Ura cand cineva suferea din vina ei ,de acea se simtea ca o povara deseori pentru uni ,mereu spuneau parinti ei ca acesta este o fire dificila care are nevoie de multa afectiune ,ca sa se poata deschide precum o floare.
-Nu este vina ta ,eu sunt cea care gresete ,imi pare rau ,stranagandul cu putere in brate ,inhalandui parfumul care o facea sa se simta bolnava si atat de slabita ,avea momente si ea de tristet cand cauta singuratatea ,dar acesta o intelese gresit ,nu e cea mai desteapta persoana ,desi pare o egoista ca cerea afectiune , ,ii placea sa auda cuvinte dulci si gesturi dragute .Era destul de retrasa si nu ii placea sa dea indici ce vrea .se aseza jos ,si isi puse mainile pe genunchi sai sprijindu-si capul ,privindu-i ochi atat de sinceri si maniosi ,il faceau sa para un demon cand era suparat ,atat de diferit de ingerul pe care il vedea ea.
Se simtea prost de cea ce facu-se ,nu vroia sa o vada cum plange ,lacrimile incepuse sa ii pice ,incerca sa tina in ea dar poate ca tineu'se acele sentimente prea multa vreme in adanculi ei ,care acum parea fisurat ,si de aceea plangea ,arata ca si un copil mic care se rataci de mama sa .Poate era si din cauza ca il respinse asa cand el nu vroia sa ii ofere decat afectiune si caldura trupeasca pe care ea o respingea deseori.
Sus In jos
Kim Hyun Joong

Kim Hyun Joong


Mesaje : 161
Data de inscriere : 17/04/2012

The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 EmptyMier Iul 11, 2012 12:55 am

Imi strang capul in palme,incercand sa ma calmez si sa gandesc rational,pielea ei fina imi atinsese corpul,facandu-l sa tresare la imbratisarea ei si departand mainile de corp,uitandu-ma la ea,cu cata dorinta venise la mine.prostul care o sacaia.Inghit in sec uitandu-ma la tavan si punandu=mi mainile dupa talia ei,simtindu-i parfumul,si incepand sa murmur injuraturi printre buze,miscandu-mi limba prin gura.
Ma lasase fara cuvinte,mereu ma lasa mai ales cand se desparitse de mine si ii puteam vedea fata micuta si alba plina de lacrimi,eu facusem asta sau era altceva?! defapt eu am adus acei ochii de caprioara sa planga,sa nu se poata abtine sa nu urle de durere.
Imi duc mana peste obrazul ei,zambind ingrijorat si cautand servetelele prin buzanarele mele de la pantaloni,bingo si gasisem ceva,il scot lipindu-l pe obrazul ei si incepand sa o sterg de ranile ce i le facusem eu sau altcineva,de ce nu intelegea ca o iubeam si i-as fi oferit orice imi cerea:De ce esti prostuta si nu ma lasi sa iti arat cat te iubesc? Nu trebuie sa ma respingi dragut-o,nu ai de ce,de la mine vei primi mereu iubire doar lasa-ma sa patrund aici ii spun bland si ragusit,trecandu-mi mana spre inima sa si apasand usor pe pieptul ei,dandu-i bluza usor la o parte si intalnindu-i bustul perfect,dar simtindu-i sanul cat de moale era si tremura sub atingerea mea,ajungand sa il sarut scurt si usor,revenind la fata ei si sarutand-o usor si scurt pe buze,imbratisand-o pe aceasta,lund-o sub protectia mea.
Sus In jos
Chang Tiffany

Chang Tiffany


Mesaje : 176
Data de inscriere : 13/04/2012

The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 EmptyJoi Iul 12, 2012 10:05 am

Parea ca nu intelege ce ea vrea ,ii place sa il simta aproape de ea ,dar nu mai conta oricum va pricepe altceva decat ce ea dorea ,avea sa se lase pe mainile lui .Ofta usor simtindul pe acesta atat de aproape de ea ,ii dase bluza jos ,nu trebuia se simta rusinata in fata sa ,isi duse mainile dupa gatul lui ,apropinduse de el ,rezemandu-si capul pe umarul sau ,era obosita sa incerce sa explice sau sa zica ceva .Vroia ceva si nu intelgea ce ea vroia ,cuvintele ei pareau rupte dintr-o alta limba nenteleasa de el ,ranile care pareau superficiale doar acum isi aratau adevarat rigitate,Zambi salb ,gandinduse de ce sa mai incerce ceva ,caci el oricum va crede ca il respinge ,oricum ea nu il respingea ,si avea sa fie langa el mereu.Era atat de rece locul acesta ,parca flacara ce odata o incalzea se stinse ,dar precis se va reaprinde din nou chiar daca pare atat de dureros .Prinse camasa sa cu degetele ei ,si isi lasa capul in jos privind podeau .Fara replica era ,el ii spunea ca o iubeste si vroia sa ii dovedeasca asta intr-un mod placut de el ,poate si de ea .
Sus In jos
Kim Hyun Joong

Kim Hyun Joong


Mesaje : 161
Data de inscriere : 17/04/2012

The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 EmptyJoi Iul 12, 2012 10:34 am

O simt lipita de mine,apasandu-si unghiile in carnea mea,obsesiv poate dar avea ceva si acel ceva era atat de dur pentru ea incat nu mai putea spune nimic,oftatul ei imi confirmase asta.:-Imi pare rau daca nu te inteleg uneori,dar pentru asta este timpul si la bun folos discutiile,ca sa ne cunoastem. ii raspund lundu-i mana si sarutand-o de cateva ori lent si usor,simtindu-i fragilitatea,atat de ranita parea si totusi:-De un lucru fii sigura,te iubesc ii spun ultimele doua cuvinte,privind-o si ridicand-o de pe scaun,mangaindu-i parul si ajungand sa inspir doar o data pentru a simti parfumul ei ametitor ce ma facea sa zambesc mereu,de data aceasta mai slab dar ma facea,copila din ea facea asta uneori,nu avea de ce sa isi faca griji,voi fi pentru ea mereu,oriunde si oricand.
Sus In jos
Chang Tiffany

Chang Tiffany


Mesaje : 176
Data de inscriere : 13/04/2012

The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 EmptyDum Iul 15, 2012 6:39 am

Il privi pe acesta ,decizand sa plece pentru un timp ,asa era cel mai bine ,ii saruta buzele ,gustul lor atat de diefrit si pasional .Merse in camera tacuta ,isi luase o bluza pe ea ,si deschise geamantanul .Privi poza acestuia ,ofta adanc ,isi dadu-se firele de par care ii cazu pe fata .Daca vroia sa plece de ce? Nu putea sa ii spuna si gata ,era doar firea ei prea complicata .Pivi biletele de avion pe care le avea ,aveau ca destinatie o locatie exotica ,cat de proasta fusese cand alese acel loc ,lui nu ii placeau locurile cu soare sau plaja .Oricum nu avea sa meraga acolo precis cel mai sigur ,va merge la casa veche a bunici ,unde era destul de frig ,si mai exact locul visat de acesta ,aceea casa din lemn ,zapada .Isi impacheta hainele ,luand mai mult groase nu stia daca acesta era chiar disponibil sa plece cu ea ,nu vroia sa fie nici agsanta ,sau sa ii disturbe linistea ,poate ca daca il intreba avea sa ii spuna ce e in mintea lui ,in mintea ei vesnic era dezordine .Trase geamantanul de pe pat .Merse la acesta ,statea in fata si il privea serioasa .-Vrei sa vi cu mine?
Sus In jos
Kim Hyun Joong

Kim Hyun Joong


Mesaje : 161
Data de inscriere : 17/04/2012

The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 EmptyDum Iul 15, 2012 6:48 am

Raman nedumerit,dandu-mi palme mintale prin tot capul,o urmaresc cu privirea cum plecase in camera si isi facea bagajul,avea sa plece deci.Soarta mai poate fi si crunta uneori,ingerul meu fragil tocmai vroia sa plece,si sa ma lase singur,sa ma raneasca si sa ma arunce la gunoi,a fost doar un joc care a ajuns la final si piesele au fost trantite la loc,revenind la acelas punct de plecare ca intr-un domino.
Imi muscam limba,dand de sange si strangand din pumn,rezemanandu-ma de pragul usii si observandu-i toate miscarile cu ochii aceia atat de tristi si plini de suspans,niciodata nu stiam ce avea sa faca,daca avea sa ma lase sa gust din magia buzelor sale sau ma va lasa sa simt otrava despartirii.Gandurile imi sunt puse deoparte in momentul cand o privesc si imi indrept pozitia auzindu-i intrebarea si zambind in coltul gurii:-Da un simplu si unic cuvant la fel ca si iubirea mea pentru aceasta,aveam sa mers si la popul nord sau sud cu ea,oriunde ma ducea,atata timp cat eram langa ea si o puteam admira in toata splendoarea sa.
Sus In jos
Chang Tiffany

Chang Tiffany


Mesaje : 176
Data de inscriere : 13/04/2012

The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 EmptyDum Iul 15, 2012 7:44 am

Ai vrea sa vi cu mine la casa bunici ,se sprijini de scaun ,si il privea ,zambi slab ,find distrata de amintirile placute alaturi de bunica ei ,ii era dor de ea ,dar acesta se duse de multa vreme ,precis acum i incata pe cei de sus cu tot ce gatea ,isi aducea aminte cum venea in acele zile de iarna dure ,plina de frig cum bunica sa o astepta cu ciocolata caldasi mancare calda ,era un copi neastamparat misi umfla obraji usor ,privindul pe acesta si vazand ca avea pete de sange se apropie de el ,privindul ,si atingandu-i chipul ,se pare ca se simtea indurerat dar de ce ? crezuse ca ea il va parasi ,adica el parea genul de om ocupat si nu avea sa il deranjeze daca avea sa lucre .Isi trecu mana prin par ,si astepta sa ii raspuna ,in timp ce se juca cu bluza ei ,ridicand-o usor in sus si apoi lasand-o in jos ,fluturand-o usor ,dupa aceea impreunandu-si degetele si privind printre ele .Desi era dragut sa spuna ca da va veni ,dar nu vroia sa il oblige sa faca ce nu ii placea,se apropie de el si ii ridica usor bluza privindui chipul atat de frumos ,si poate indurerat.Dar ea nu avea sa il paraseasca nu trebuia sa isi faca griji ,doar actiona mai discrte si prostesc.
Sus In jos
Kim Hyun Joong

Kim Hyun Joong


Mesaje : 161
Data de inscriere : 17/04/2012

The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 EmptyDum Iul 15, 2012 7:52 am

Ii aud din nou intrebarea acesteia,simtindu-i mana fina peste chipul meu si inchizand ochii.simtand cat de superb era acel sentiment.Ii deschid in momentul cand fata incepuse sa se joace cu propria tinuta,era stranui pentru mine dar ma simteam goll si in acelas timp patruns de sentimentele mele pentru ea.Era o vrajitoare care se juca cu mine adesea,vrand sa ma duca din stari in stari,cand imi aducea paradisul cand mi-l lua inapoi lasandu-ma singur,disperat dupa ea.:-Ah,desigur ca asta vreau ii spun tragand-o spre mine si inspirand parfumul ei ametitor,simtind cum imi ridica bluza.O trantesc usor de perete mangaindu-i chipul dulce si fragil,sarutandu-i buzele,patrunzandu-le.aflandu-le misterul nebun dupa care adoram sa tanjesc.Puteam pleca unde vroia ea,doar sa ma lase sa o simt din nou langa mine,atat imi doream de la ea,renuntam la orice in schimbul ei.
Sus In jos
Chang Tiffany

Chang Tiffany


Mesaje : 176
Data de inscriere : 13/04/2012

The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 EmptyDum Iul 15, 2012 10:47 am

Statea medumerita asteptandu-i raspunsul,era atat de prins in gandurile lui .Oare raspunsul pe care i-l va da avea sa fie unul afirmativ sau negativ,defapt nu era de mirare daca era unul negativ dupa comportamentul pe care l-a avut era normal sa nu vrea sa vina cu ea.
Il privea adanc in ochii auzindu-i raspunsul ,ce o facea sa zambeasca ,o cuprinse un sentiment de fericire stiind ca acesta va avea sa o insoteasca in casa unde si-a petrecut copilaria,poate ca acum era goala din cauza ca nu era locuita de nimeni dar nu era nici o problema.
Daca se gandea bine ar fi putut ea sa stea in acolo dar era prea dreptate de oras ,nu avea cum sa mearga in fiecare zi la locul ei de munca de acolo de aceea a ajuns ea sa se mute intr-un apartament la oras dar acest amanunt era de domeniul trecutului.
Simti-se cum acesta o trantise usor la perete,privindui chipul dupa care ii saruta-se buzele,aceasta il imbratisa-se ,strangandu-l in brate,nu avea sa il paraseasca ,cum ar putea ea sa ii faca asa ceva lui.
Sus In jos
Kim Hyun Joong

Kim Hyun Joong


Mesaje : 161
Data de inscriere : 17/04/2012

The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 EmptyDum Iul 15, 2012 10:57 am

-Nu ma poti parasii ii spun acesta murmurandu-i prin sarut si apucanduo de fund,ridicandu-o pe perete si simtindu-i gatul fin patruns de parfumul ei ce ma innebunea.Zambesc subtil fata de aceasta,nu aveam sa ii fac nimic,doar sa o admir,daca vroia sa ma dea in jjudecata vreodata pentru ceva,acesta era motivul,vroiam sa o admir cu totul,si decat csa nu fac asta prefeream sa fac inchisoare si sa nu imi mai pese de lumea din exterios devenind prada singuratatii si intunericului.O iau in brate invartindu-ma cu ea prin camera si punand-o jos langa bagajele sale,atat de usoara si de fragila cum mi-o imaginam mereu.-Deci acum putem incepe calatoria ii spun acesteia lundu-mi telefonul in buzunar si un ruxac de urgenta pregatit mereu petru mine si plecari de ultima ora,in care nu aveam timp prea mult sa stau sa aranjez ceva.
Sus In jos
Chang Tiffany

Chang Tiffany


Mesaje : 176
Data de inscriere : 13/04/2012

The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 EmptyDum Iul 15, 2012 11:59 am

Nu avea sa il paraseasca acesta ,avea un comportament atat de schimbator ,zambi si se lasa purtata de val dup acea simti cum o roti ,si acum aveau sa plece impreuna ,isi aranja suvitele de par rebele ,si hainele la fel ,astepta ca acesta sa fie gata ,defapt pe langa ea el era ordonat ,ce putea sa ceara prea mult ,era doar atat de diferiti ,ea era o persoana practic moarta care era in viata si se plimba ,zambi in sinea ei ,stand pe ganduri si privindul pe acesta ,era atat de special si uneori parea de neatins ,dar se parea ca ea era singura care putea face asta .Ha in mintea ei se petreceau o multime de lucruri ,si suna ciudat cum de era atat de bun cu ea ,si ii suporta orice figura sau iesirile ei mai ciudate ,multi i-ar fi dat un sut de langa ei de zbura mai departe de Arizona ,zambi si privi pe acesta ,in sinea ei se gandea la multe lucruri nici el nu vroia sa stie cate ganduri are ea ,poate ca se speria daca vedea ce gandeste ,uneori si ea se speria de propile sale ganduri.Gandurile ei copilaroase ,cum vedea lumea era atat de diferit si poate ciudat ,dar nu se supara deloc ,era o persoana care iubea orice si suporta aproape orice ,unele lucruri le vedea atat de dezgustatoare incat se stramba foarte repede si incepea sa comenteze.
Sus In jos
Kim Hyun Joong

Kim Hyun Joong


Mesaje : 161
Data de inscriere : 17/04/2012

The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 EmptyDum Iul 15, 2012 12:24 pm

imi asez parul,sarutando pe acesta pe frunte si nas,deschizandui usa si lund bagajul sau,femeile ce pot spune,carau orice dupa ele,nu imi era greu sa car doar ca mi se parea inutil ce luuau ele uneori.trantesc gentile in masina dand din umeri si lasandu-i portiera deschisa ei,pentru a verifica masina inainte plecare,nu imi permiteam nici o greseala fata de ea.- Cred ca e bine asa ,gata scumpo? o intreb pe aceasts intrand in masina si sterganduma pe maini.uram mizeria sau mirosul de benzina imi facea rau,uneori aveam nevoie de aer,nu stiam exact unde statea bunica sa dar o voi duce unde imi cerea,era speciala pentru mine si ass va ramane in ciuda aparentelor.
Sus In jos
Chang Tiffany

Chang Tiffany


Mesaje : 176
Data de inscriere : 13/04/2012

The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 EmptyLun Iul 16, 2012 3:09 am

Nu trebuia sa ii care bagajele se descurca si singura dar el le luase si le puse deja in masina lasand portiera deschisa pentru ca ea sa verifice daca totul era bine.Nu trebuia sa faca asta pentru ea,stia ca el era atent atunci cand facea ceva ,asa ca nu avea de ce sa isi faca griji.
Auzindu-i intrebare doar da-se afirmativ din cap zambindu-i,se urcase in masina privindul pe acesta ,nu parea sa ii faca bine mirosul de benzina,poate nu era o idee buna sa il lase pe acesta conduca dar daca el vroia mai bine lasa asa iar daca ii se va face rau vor face schimb.
Nu stia unde trebuia sa mearga ,trebuia sa ii dea ea indicati dar la cat de buna era la explicat ,ar fi o minune daca va intelege el din ceea ce va spune ea in timp ce o sa gesticuleze si cu mainile.
Cam asa incepea sa ii explice ,spera ca va intelege macar o boaba din ceea ce spuse daca nu ,atunci putea oricand sa sune pe cineva apropiat din familie care putea sa dea indicati mai clar ca ea si ca baiatul sa le inteleaga,
Sus In jos
Continut sponsorizat





The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: The feelings I have are still close to how they were   The feelings I have are still close to how they were - Pagina 11 Empty

Sus In jos
 
The feelings I have are still close to how they were
Sus 
Pagina 11 din 13Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Unoccupied :: Timp liber :: Restaurant-
Mergi direct la: